kapat ikonu

THY Engelli Yolcuları Unutmadı

Türk Hava Yolları indirimli bilet almak isteyen engellilere kolaylık sağlamak adına yeni çalışmalar gerçekleştirdiğini duyurdu.

Türk Hava Yolları indirimli bilet almak isteyen engellilere kolaylık sağlamak adına yeni çalışmalar gerçekleştirdiğini duyurdu.
 
Türk Hava Yolları indirimli bilet konusunda engellilere çeşitli kolaylıklar sağlıyor. Bu süreç içerisinde yolcuların istekleri ile birlikte birtakım değişikliklerin yapılmasına karar verildi. Engelli olan vatandaşların bilet alabilmek için engelli olduklarına dair olan belgeyi göstermeleri gerekiyordu. Ancak her defasında sıraya girip belge göstermek pek çok engelli vatandaşı olumsuz etkiliyor.
 
Engelli yolcuların daha kısa sürede zorlanmadan bilet almalarını sağlamak için yeni bir uygulama ortaya atıldı. Bir kere olmak şartı ile kişinin engelli olduğuna dair belgeyi göstermesi bekleniyor. Bu belgenin daha sonra sisteme işlenmesi ile birlikte süreç hızlandırılmış olacak.
 
Sistemin açılması ile birlikte yolcular cep telefonlarına indirmiş oldukları mobil uygulama ya da internet uygulaması sayesinde istedikleri zaman indirimli biletlerini alabilecekler. Konunun açıklanması adına Türk Hava Yolları resmi internet sayfasında bir açıklama yapıldı. Engelli yolcuların zorluk yaşamaları engellenmiş olacağı gibi bununla birlikte mobil uygulama zaman avantajı sağlayacak.
Etiketler
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol