kapat ikonu

THY, enflasyon kampanyasına destek: Yüzde 10 indirim yapıldı…

THY, enflasyonla mücadele programına destek olmak adına bazı biletlerde yüzde 10 indirim yapacağını duyurdu.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın koordinesinde açıklanan Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı’a Türk Hava Yolları da (THY) destek olacağını bildirdi. ‘’Türkiye kazanacak’’ sloganıyla başlatılan kampanyada THY de bazı biletlerde yüzde 10 indirim yapacağını açıkladı.

THY'nin resmî internet sitesinden yapılan açıklamada; dünyada en çok ülkeye uçan hava yolu şirketi olarak Türk bayrağının gururla göklere çıkarıldığı vurgulanırken,. THY’nin Türkiye’nin dört bir yanına ve Türkiye’den yurt dışına gerçekleştirdikleri uçuşlarda yüzde 10 indirimin yapılacağı kaydedildi.

PROMOSYON KODUNUN GİRİLMESİ YETERLİ

THY tarafından alınan karar doğrultusunda İndirim kampanyasından yararlanmak için bilet alınırken "TURKIYEKAZANACAK" promosyon kodunun girilmesi yeterli olacak.

Açıklamada şu detaylara yer verildi:

Vergi ve harçlar hariç ücretler üzerinden yüzde 10 indirim uygulanacağı belirtildi. Kampanya, iç hat ve Türkiye çıkışlı dış hat ücretlerinde geçerli olacakken, indirimin yalnızca Türk Hava Yolları ve AnadoluJet tarafından gerçekleştirilen ekonomi sınıfı (Economy Class) uçuşlarında geçerli olacağının altı çizildi. Kampanya, 12 Ekim 2018 - 31 Aralık 2018 tarihleri arasında düzenlenen biletler ile 12 Ekim 2018 - 31 Aralık 2018 tarihleri arasında yapılacak uçuşlarda geçerli olacağı yayınlanan açıklamada bildirildi. 'TURKIYEKAZANACAK' promosyon kodunun, ödeme sayfasında ödeme tipi seçildikten sonra görüntülenen promosyon kodu alanına girilerek girilecek ve kod bu sayede geçerli hâle gelecek.

İPTAL VE DEĞİŞİKLİK

İptal ve değişiklik hâlinde ise ücret kurallarının geçerli olduğu kaydedildi. Biletleme dönemi, Türkiye yerel saatine göre başlayıp sona erecek.

BAŞKA KAMPANYALARLA BİRLEŞTİRİLEMEZ

Ücret ve indirim miktarı ücret sınıfına göre farklılık gösterebilir. İndirim kodu rezervasyon, EFT ve internet bankacılığı ödemelerinde değil. Ayrıca bu kampanya, diğer kampanya ve promosyonlarla birleştirilemiyor.

3. HAVLİMANI BİLETLERİNE YOĞUN İLGİ GÖSTERİLİYOR

Öte yandan Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Bilal Ekşi, İstanbul Yeni Havalimanı'ndan yapılacak seferlerde ilk 2 gün, bin 640 biletin satıldığını açıkladı.

arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol