kapat ikonu

Thomas Cook'tan sonra bir turizm şirketi daha iflas etti!

Dünyaca ünlü turizm firması Thomas Cook'un iflası sonrası Bulgaristan’da faaliyet gösteren büyük tur operatörü Astral Holiadays de iflasını duyurdu.

  • Sektörel
  • 09 Ekim 2019 11:27
  • Son Güncelleme: 09 Ekim 2019 11:35

İngiltere’nin dünyaca ünlü tur operatörü Thomas Cook'un iflası sonrası Bulgaristan’ın en köklü ve büyük tur operatörü Astral Holiadays de iflasını ilan etti. Şirket tarafından yapılan resmi açıklamada, iflas sebebi ile müşterilerin endişe etmemeleri gerektiği yönünden tavsiye verildi.

Yurt dışındaki müşterilerine gerekli ödemelerin yapıldığını vurgulayan firma, bugün itibarıyla diğer müşterilerin planlanan seyahatleri yapamayacağını duyurdu.

Bulgaristan’da 24 yıllık bir geçmişe sahip olan şirketin iflasını duyurması sonrası Turizm Bakanı Nikolina Angelkova, şirketin yöneticileri ile görüştü.

Görüşme sonrası açıklama yapan Angelkova, şirketin müşterilerinden bazılarının planladıkları seyahat ve tatillerini gerçekleştiremeyeceklerini ancak sigorta şirketinin tüm masrafları telafi edeceğini söyledi.

İlişkili Haberler
Türkiye'nin ayakkabı devi iflas mı ediyor?Türkiye'nin ayakkabı devi iflas mı ediyor? Eylül ayının en fazla kazandıran ve kaybettiren yatırım araçları belli olduEylül ayının en fazla kazandıran ve kaybettiren yatırım araçları belli oldu Avrupa devi hava yolu şirketi satılıyor! Satış fiyatı dudak uçuklattıAvrupa devi hava yolu şirketi satılıyor! Satış fiyatı dudak uçuklattı
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol