kapat ikonu

TETSİAD’tan enflasyonla mücadeleye destek

Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve İşadamları Derneği, enflasyonla mücadeleye destek çağrısında bulundu.

  • Sektörel
  • 18 Ekim 2018 15:30
  • Son Güncelleme: 18 Ekim 2018 15:36
Bini aşkın üyesi bulunan Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve İşadamları Derneği, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan ‘’Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı’’na destek çağrısında bulundu.
 
TÜM ÜYELERE ‘’DESTEK OLUN’’ ÇAĞRISI
 
Derneğin bini aşkın üyesini Enflasyonla Topyekûn Mücadale Programı'na destek vermeye çağıran Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TETSİAD) Başkanı Ali Sami Aydın, programın başarılı olabilmesi, millileşmenin sağlanarak küresel rekabetin ve sürdürülebilir büyümenin devam edebilmesi için tüm üyelerin ve paydaşların bu mücadeleye katkı vermelerini istedi.
 
Aydın, enflasyonla mücadele için açıklanan program ve bu çerçevede başlatılan indirim kampanyası hakkında değerlendirmelerde bulundu.
 
‘’ENFLASYON GERÇEĞİNİ ALT ETMEK İÇİN KAMPANYAYI DESTEKLİYORUZ’’
 
Ev tekstili sektöründeki sanayici ve iş adamları olarak ihracatı geliştirmek, katma değeri ve istihdamı artırmak için çalıştıklarını ifade eden Aydın, binden fazla üyesiyle 3 milyar dolar civarında yıllık ihracat hacmini temsil eden TETSİAD’ın son dönemde yaşanan ekonomik gelişmeler sonucu karşı karşıya kalınan enflasyon gerçeğini alt etmek için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde, Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından başlatılan Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı'nı desteklediklerini ifade etti.
 
Aydın, enflasyonla değer kaybına uğrayanın yalnızca para olmadığına işaret ederek, tasarımdan üretime, pazarlamadan lojistiğe tüm süreçlerde kaliteli istihdam oluşturan bir sektör olarak her geçen gün artan Ar-Ge ve tasarım yatırımları ile ihracatı artırmak için çalıştıklarını anlattı.
 
PROGRAM İHRACATÇILARI MEMNUN ETTİ
 
Sürdürülebilir büyümenin öncelikli unsurunun ekonomide güven ortamı olduğunu bildiklerini yineleyen Aydın, sermaye, üretim ve ticarette millîleşmenin gerekliliğine vurgu yaparak, bu programın ihracatçıları oldukça memnun ettiğini belirtti. Aydın, Türkiye'nin sahip olduğu potansiyelin daha da ileri taşınacağına inançlarının tam olduğunu hatırlatarak, bu noktada bir kez daha Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı'nı desteklediklerini aktardı.
 
Programın başarılı olabilmesi ve millîleşmenin sağlanarak küresel rekabetin ve sürdürülebilir büyümenin devam edebilmesi için tüm üyelerin ve paydaşların bu mücadeleye katkı vermesinin gerekliliğine inandığını bildiren Aydın, derneğin bini aşkın üyesine enflasyonla mücadele programına ve indirim kampanyasına destek vermeleri çağrısında bulunarak sözlerini noktaladı..
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol