kapat ikonu

Terörü destekleyen personel işten atılacak!

Kamu kurumlarında çalışan ve terör örgütleriyle işbirliği içinde olan kişiler tespit edilerek işten atılacak.

  • Gündem
  • 22 Mart 2017 12:04
  • Son Güncelleme: 22 Mart 2017 12:07

Terör örgütlerine yardım eden ve onlarla işbirliği yaptığı belirlenen personelin işine son verilecek. Uygulama tüm kamu ve kamu kuruluşlarında görev yapan personeli kapsıyor…

Terör örgütlerinin propagandasını yapan ve bu örgütlere açıkça destek sağladığı tespit edilen tüm kamu ve kamu kuruluşlarında görev yapan personelin sözleşmesi iptal edilecek.

Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına yönelik yapılan değişiklik, Bakanlar Kurulu kararı sonrasında, Resmi Gazete’de yayımlanarak uygulamaya konuldu. Böylece terör örgütlerine doğrudan finansman sağlayan ya da sosyal medya gibi ortamlarda açıkça destek sunan personelin görevine son verilecek.

Uzun zamandır artan terör olaylarını engellemek ve terörün işbirlikçilerine fırsat vermemek için böyle bir uygulama başlatıldı. Düzenleme Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Terör olaylarını minimum seviyeye indirmek amacıyla birtakım önlemler alınmaya devam ediyor.

Bu bağlamda, terör örgütleriyle eylem birliği içinde olan ve bu örgütlere doğrudan yardım eden, devlet kaynak ve imkanlarını kullanarak bu örgütlere destek sağlayan kişilerin sözleşmeleri iptal edilecek. Bu kişiler bir daha kamuda istihdam edilmeyecek.

Yeni düzenleme ile birlikte yurt dışında görevlendirilecek yabancı uyruklu personele ikramiye ve tatil benzeri fırsatlar sunulacak.

 

 

arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol