kapat ikonu

Telefonla En Çok Konuşan Yine Türkler Oldu

Avrupa genelinde gerçekleştirilen bir teknoloji araştırmasının ardından en çok konuşan ülkenin yine Türkiye olması dikkat çekti.

Avrupa genelinde gerçekleştirilen bir teknoloji araştırmasının ardından en çok konuşan ülkenin yine Türkiye olması dikkat çekti.
 
Son yıllarda yapılan çeşitli araştırmalarda Türkiye telefonla en çok konuşan ülke sıralamasında birinci sırayı almıştı. En geveze ülke seçilen Türkiye bu yıl sonunda yapılan araştırmalarda da birinciliği kimseye bırakmadı. Kendi rekorunu kırmayı başardı. Yapılan telefon görüşmesi araştırmalarının ardından kişi başı olarak 458 dakikalık konuşma ile Avrupa araştırmalarında ve sıralamasında birinci seçildi.
 
Geçtiğimiz yıllarda yapılan araştırmalara bakıldığı zaman her yıl konuşma süresinin arttığı belirlendi. Türkiye Haberleşme Sektörü çerçevesinde 2017 yılında Türkiye şimdiye kadar kendi rekorunu kırarak bir kez daha en geveze ülke olarak belirlendi. Avrupa ortalaması incelendiği zaman ise ortalama dakika süresi 233 dakika olarak belirlenmişti.
 
Telefon kullanım yaşının giderek düşmesi konuşma sürelerini de artırıyor. Herkesin akıllı telefon sahibi olduğu günümüz şartlarında yeni abonelerin sayısının da hızlı bir şekilde arttığı belirlendi. Özellikle yeni yılda konuşma süresi 412 milyon dakika olarak belirlenirken GSM şirketleri tarafından sürekli yenilenen kampanyalar konuşma sürelerinin artması için zemin hazırlıyor. Yapılan detaylı incelemeler sonrasında yeni yılda en çok telefon konuşması yapan şehirler İstanbul, Ankara, Şanlıurfa ve Bursa olarak belirlendi.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol