kapat ikonu

Telefon Kullanan Herkesi Yakından İlgilendiriyor!

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte eSIM sistemi hayata geçirilecek. Yeni sistem telefon kullanan herkesi yakından ilgilendiriyor.

Cep telefonu kullanan herkesi yakından ilgilendiren bir çalışma yapılıyor. Daha önce cep telefonu kullanan herkesin kullandığı sim kartlar artık teknolojinin gelişmesi ile birlikte tarihe karışacak. Yeni teknolojide eSIM adı altında yeni bir sistem kullanılmaya başlanacak. Yeni sistemin geliştirilmesi ve kullanılması için Türkiye'de çalışmalara başlandığı öğrenildi.
 
SIM kart olmadan telefonların kullanılmadığını biliyoruz. Her geçen yıl değişen teknoloji ile birlikte SIM kartların boyutları da küçülmeye başladı. Yakında tamamen ortadan kaybolması bekleniyor. Yeni teknoloji eSIM sisteminden oluşacak. Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan yaptığı son açıklama çerçevesinde yeni teknolojinin tanıtımını gerçekleştirdi. Sürecin yakın zamanda tamamlanması planlananlar arasında yer alıyor.
 
eSIM Nedir
 
eSIM sisteminin hayata geçirilmesi ve yeni bir telefon numarası kullanmak için daha önce plastik olarak üretilen sim kartlar tarihe karışacak. Aynı anda aynı telefonda iki farklı hat kullanmak yeni teknolojik sistemlerle birlikte mümkün hale gelecek. Bir telefonda hem iş hattı hem de özel hattınızı kullanabilirsiniz. Hem daha güvenilir bir sistemden oluştuğu için tercih edilmektedir. kart değiştirmek için operatörlere ayrı bir ücret ödemek zorunda kalmadan masraflarınızı önemli ölçüde kısabilirsiniz.
Etiketler
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol