kapat ikonu

Teknolojinin en ucuz olduğu il belirlendi

Teknoloji konusu hakkında yapılan araştırmalar sonrasında en ucuz olduğu il belirlendi. Bu belirlemeler çerçevesinde Çanakkale ilk sıraya yerleşti.

Teknoloji konusu hakkında yapılan araştırmalar sonrasında en ucuz olduğu il belirlendi. Bu belirlemeler çerçevesinde Çanakkale ilk sıraya yerleşti.
 
Teknoloji son yıllarda vatandaşlar tarafından en çok merak edilen konu başlıklarından birisi haline geldi. Teknolojik aletlerin pahalı olması sebebiyle vatandaşlar en uygun fiyatlı olan ürünün bulunması adına çalışmalara başladılar. Bu konu hakkında çeşitli anketler düzenlendi ve çalışmalar yapıldı.
 
Son olarak teknolojik ürünlerin en uygun fiyatlı olarak satıldığı iller belirlendi. Bu iller arasında ilk sırayı Çanakkale almış oldu. Teknolojik ürünlerin ve hizmetlerin ortalama kaç liraya satıldığı yapılan detaylı araştırmalar sonrasında belirlenmiş oldu.
 
Yapılan araştırma için öncelikli olarak teknolojik harcamalar arasında 10 temel harcama baz alındı. Baz alınan bu süreç içerisinde ilk sırada akıllı telefonlar, bilgisayarlar, fotoğraf makineleri, oyun konsolları, tabletler ve televizyonlar yer aldı. Teknoloji harcamalarına satış ücretleri ve internet harcamaları da eklendiği zaman en uygun sonuçları veren şehrin Çanakkale olduğu belirlendi. Tüm ürünlere bakıldığı zaman toplam teknoloji harcamasının 9437 lira olduğu belirlendi. Bunun üzerine en pahalı ilde belirlenmiş oldu. En pahalı il ise Niğde olarak hayata geçirildi.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol