kapat ikonu

Teknoloji bağımlılığına karşı önlem alınacak

Teknoloji bağımlılığına karşı çeşitli düzenlemeler hayata geçirilirken yardım isteyen aileler ile gerekli görüşmeler yapılacak.

Teknoloji bağımlılığına karşı çeşitli düzenlemeler hayata geçirilirken yardım isteyen aileler ile gerekli görüşmeler yapılacak.
 
Son dönemlerde teknolojinin gelişmesi ve kolay ulaşılabilir olmasından dolayı teknoloji bağımlılığı gündeme gelmeye başladı. Bu süreç içerisinde bazı çocukların oyun bağımlılığı geliştiği ortaya çıkmıştı. Ailelerin bu süreç içerisinde çocukları ile büyük anlaşmazlıklar yaşadıkları belirlenmiş oldu.
 
Hükümet teknoloji bağımlılığı ile mücadele etmek amacıyla yeni bir düzenleme yapıldı. Bağımlılıkla Mücadele Yüksek Kurulu tarafından 2018 yılında teknoloji bağımlılığı hakkında çalışmaların yapılması planlanıyor. Bu konuda 5 farklı çalışma düzenlenecek.
 
Bu konuda yardım isteyen aileler ile bireysel olarak görüşmeler başlatılacak. Bu görüşmeler sonrasında çocukların ruhsal ve fiziksel durumları inceleme altına alınacak. Sadece teknoloji bağımlılığı değil uyuşturucu madde bağımlılıklarının da bu süreç içerisinde ortadan kaldırılması amaçlanıyor. Aileler ile hükümet arasında bağımlılık konusunda bir iş birliği yapılmış olacak. Pek çok gencin bu süreç içerisinde kurtarılması amaçlanıyor. Konu hakkında İstanbul'da zirveler oluşturulacak. Çeşitli durumlarda bağımlılıkların özellikle 15 ile 19 yaş grubunda özellikle yaygın olduğu belirlendi. Detaylı bir araştırma yapılacak.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol