kapat ikonu

Tehlike karşılığı 30 bin lira

Tehlikeli sahnelerde yer alan dublörler için 30 bin liralık ödemenin yapıldığı öğrenildi.

Tehlikeli sahnelerde yer alan dublörler için 30 bin liralık ödemenin yapıldığı öğrenildi.
 
Oyunculuk piyasası her geçen gün biraz daha gelişmeye devam ediyor. Bu süreç içerisinde özellikle aksiyon filmlerinde yer alan tehlikeli sahneler için farklı alternatifler kullanılmaya başlandı. Bu alternatifler doğrultusunda oyuncuların benzerleri kullanılıyor. Bu iş tamamen kişinin isteğine bağlı olduğu için tehlikeli sahnelerde oynamak isteyen vatandaşların dublör olarak değerlendirildikleri biliniyor.
 
Figüranlık son derece yaygın bir sistem olmakla birlikte figüranlık ile dublörlüğü birbirinden ayırt edebilmek son derece önemli bir ayrım olarak ifade ediliyor. Dublörler en tehlikeli sahnelerde yer aldıkları için figüranların aldıkları 100 liralık ücretlerden çok daha fazlasını kazanıyorlar.
 
Dizi sektörünün son derece büyük bir kitleye ulaşmasının ardından aksiyon sahneleri hakkında çalışmalar yapılmaya başlandı. Bu çalışmalar ile birlikte tehlikeli sahnelerde çeşitli ücret tarifeleri yer alıyor. Yanma sahnelerinde en az 15 bin liralık ödeme yapılıyor. Tüm bunların ardından kaza sahneleri için 30 bin liralık ödeme yapıldığı öğrenildi. Dublörlerin ücretleri her geçen gün artmaya devam ediyor.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol