kapat ikonu

TBB'den sevindiren faiz açıklaması

Türkiye Bankalar Birliği faiz hadlerinin daha aşağı seviyede olması için çalışacak.

  • Gündem
  • 09 Ekim 2018 14:39
  • Son Güncelleme: 09 Ekim 2018 23:19
Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Başkanı Hüseyin Aydın, nominal faiz hadlerinin daha da aşağı seviyede olması için çalışmalarını sürdürdüklerini ifade etti.
 
TBB Başkanı Hüseyin Aydın ve iş dünyasının önemli isimleri, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan "Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı" bir araya geldi, çok önemli bir karar da kamuoyuyla paylaşıldı.
 
FAİZ HADLERİ AŞAĞI ÇEKİLECEK
 
Türkiye Bankalar Birliği Başkanı Hüseyin Aydın, bankaların nominal faiz hadlerinin daha da aşağı seviyede olması için çalışmaların sürdürüleceğinin müjdesini verdi.
 
‘’ENFLASYONLA TOPYEKÛN MÜCADELEYİ SONUNA KADAR DESTEKLİYORUZ’’
 
MÜSİAD Başkanı Abdurrahman Kaan da enflasyonun hedeflerin önünde bir pranga gibi durduğu benzetmesini yaparak, topyekûn mücadele kararını sonuna kadar desteklediklerini ifade etti.
 
‘’ÜSTÜMÜZE DÜŞENİ YAPMAYA HAZIRIZ’’
 
TÜSİAD Başkanı Erol Bilecik ise, enflasyonun kalıcı sorun olmaktan çıkması gerektiğini ifade ederek; programın başarısı için gereken ne varsa yapmaya hazır olduklarını dile getirdi.
 
‘’Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı’’nın zorlu dönemden çıkışın en önemli hamlesi olduğunu söyleyen Bilecik, iş dünyası olarak bu programın başarısı için fazlasıyla sorumluluk almaya, üzerlerine düşen görevleri yerine getirmeye hazır olduklarını açıkladı. Enflasyonun düşürülmesi için en önemli iki adımın, sıkı para politikası ve bunu destekleyecek tasarruf tedbirlerini içeren maliye politikasının sürdürülmesi olduğu görüşünü savunan Bilecik, sürdürülebilir güven ortamının dış ilişkilerde değerinin bir hayli yüksek olduğunu ve etkili bir dış politika ile ekonominin daha fazla güçleneceğini öne sürdü.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol