kapat ikonu

Tatile gidip ev alıyorlar

Son dönemlerde Yunanistan'a tatile giden vatandaşların ev almaya karar verdikleri ortaya çıktı.

  • Emlak
  • 31 Ağustos 2017 13:00
Son dönemlerde Yunanistan'a tatile giden vatandaşların ev almaya karar verdikleri ortaya çıktı.
 
Komşu ülke olan Yunanistan son dönemlerde tatilci akınına uğruyor. Doğal güzellikleri ve uygun fiyatları ile pek çok tatilciyi etkilediği ifade edilirken en çok Türk tatilcilerin gözdesi olduğu belirlendi. Ulaşımın kolay olması ve prosedürlerin diğer ülkelere göre çok daha az olmasından dolayı pek çok tatilci yurt dışı tatil seçeneklerinde Yunanistan'ı ilk sıraya almaya başladı. Ancak son dönemlerde tatilcilerin Yunanistan'a yerleşmek gibi çeşitli fikirlerinin oluşması gayrimenkul sektörünü de olumlu bir şekilde etkilemeye başladı.
 
Yunanistan'a giden tatilcilerin oturma iznini diğer ülkelere göre çok daha kolay aldıklarını öğrenmeleri bazı bölgelere hayran kalmaları yeni ev arayışlarını da beraberinde getirdi. Yerleşmek için ciddi bir şekilde arayışlara başlayan tatilcilerin ilk tercihlerinin Atina olduğu belirlenirken ikinci tercihleri ise Selanik olarak belirlendi. Yunanistan'ın meşhur adaları da göz önünde bulundurulurken genellikle yaz ayları dışında herhangi bir hareketliliğin olmaması ve bazı adalara yerleşim için özel iznin olması bu konuda tercihlerin merkezi olmasına neden oldu.
 
Yapılan açıklamalar sonrasında ülkede 250 bin euro değerinde yatırım yapan tüm vatandaşlara oturma izninin verileceği açıklanmıştı. Bu süreçte pek çok yatırımcı hem oturma izni almak hem de bu süreçte Yunanistan'ın tüm imkanlarından yararlanmak adına harekete geçti. Bölgede bulunan gayrimenkul yetkililerinin oluşan hareketlilikten dolayı son derece memnun oldukları öğrenildi.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol