kapat ikonu

Tatilcilere Kötü Haber! Zam Geldi!

Ramazan bayramının yaklaşması ile birlikte pek çok kişi bayram tatili planı yapmaya başladı. Ancak yapılan değerlendirmeler sonrasında tatil yapacaklara kötü haber verildi. Yüzde 20 oranında zam yapıldığı öğrenildi.

Ramazan bayramının yaklaşması ile birlikte pek çok kişi bayram tatili planı yapmaya başladı. Ancak yapılan değerlendirmeler sonrasında tatil yapacaklara kötü haber verildi. Yüzde 20 oranında zam yapıldığı öğrenildi.
 
Ramazan bayramının yaklaşması ile birlikte şimdiden tatilciler plan yapmaya başladılar. Bayramın sıcaklara denk gelmesinin ardından genellikle turistik bölgelerde yerli turistlerde kendilerine yer bulmak için harekete geçtiler. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl bayram tatilinin uzun olmaması turizmciler tarafından olumsuz bir durum olarak değerlendirilmişti. Ancak yapılan rezervasyonların gösterdiği detaylara bakılırsa otellerin yine yüzde 100 oranında doluluk oranlarına ulaşacağı belirtildi.
 
Pek çok çalışan kişi tatili değerlendirmek ve daha uzun süre dinlenebilmek için bayram tatilini izinlerini kullanarak güne tamamlamaya başladılar. Bu 9 günü en iyi şekilde değerlendirmek amacıyla otel arayışına girdiler. Pek çok otelde şimdilerde yer kalmadığı için vatandaşların geri çevrildiği öğrenildi. Geçtiğimiz haftalarda turizmciler hükümete seslenerek bayram tatilinin arasında kalan sürenin de tatil yapılması ve sürecin uzatılması için çeşitli çağrılarda bulunmuşlardı. Bayram tatilini değerlendirmek isteyen vatandaşlara ek olarak turizmcilerin de bu durumu değerlendirmek istedikleri ortaya çıktı. Bunun ardından erken rezervasyon ve taksit imkanlarından yararlanamayan müşterilere kötü haber verildi.
 
Fiyatların geçtiğimiz yıl ile karşılaştırılmasının ardından bu durumu değerlendirmek isteyen turizmcilerin yüzde 20 oranında zam uyguladıkları öğrenildi. Fiyatların artması tatilcilere kötü bir haber olarak verilmesine rağmen tatilde dinlenmek ve eğlenmek isteyen tatilcilerin pek çoğu bu durumu ciddiye almadı. Fiyat artışlarına rağmen otellerin pek çoğu yeni kayıtlara kapatıldı. Bayram tatilinin turizm sezonunu büyük ölçüde hareketlendirmesi bekleniyor.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol