kapat ikonu

Tatil Paketleri Yükselmeye Devam Ediyor

Yapılan incelemelerde turizm sektörünün hareketlilik kazanmasının yanı sıra gelen turistlerin aldıkları paketlerin miktarının giderek yükseldiği öğrenildi.

Yapılan incelemelerde turizm sektörünün hareketlilik kazanmasının yanı sıra gelen turistlerin aldıkları paketlerin miktarının giderek yükseldiği öğrenildi.
 
2015 yılında Türkiye ile Rusya arasında yaşanan uçak krizinin ardından çeşitli sorunlar baş göstermeye başladı. Özellikle Türk turizminin önemli yapı taşlarından olan Rusya turist göndermeyeceğini açıklaması ve farklı alternatifleri denemesi üzerine son dönemlerde Türkiye turizmi büyük çıkmaza girmişti.
 
Ülkeye gelen Rus turist sayısında ciddi anlamda bir azalma meydana gelmiş bu konuda çeşitli alternatifler üzerinde çalışma yapılmıştı. Ayrıca Türkiye'nin yaşadığı diğer iç ve dış sorunlar turizm sektörüne ciddi anlamda zarar vermeye başladı. Sonrasında yapılan karşılıklı görüşmelerin ardından gerilim azalarak tamamen son bulmuş oldu.
 
Türkiye tekrar turistleri çekmek ve durumu hareketlendirmek için piyasada rekabet yaratmak istedi. büyük otellerde olmak üzere tüm turizm mekanlarında fiyatlar ciddi anlamda aşağı çekildi. Rusya için paketler önceki yıllara bakıldığı zaman yüzde 30 oranında düştü. Bununla birlikte başarı sağlandı ve turist çekilmeye başlandı. Ardından bu yılla birlikte turizm paketleri yeniden yükselmeye başladı. Fiyatların artık yükselmesi gerektiğini savunan işletmeciler bu konuda çeşitli artışlar yaptıklarını açıkladılar.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol