kapat ikonu

Tatil Öncesi Biletler Satıldı! Yetkililer Uyardı!

Bayram tatili öncesinde hem otobüs hem de uçak biletlerinin büyük bir kısmı satıldı. Bunun üzerine yetkililer vatandaşları uyardı!

Ramazan Bayramı'nın yaklaşması ile birlikte pek çok kişi tatil planlarını yapmaya başladı bile. Geçtiğimiz haftalarda hükümet bayram tatilinin 9 güne çıkartılmasına karar vermişti. Açıklamanın ardından müjdeli haberi merakla bekleyen vatandaşlar hemen harekete geçtiler. Bazı vatandaşlar memleketine gitmek için harekete geçerken özellikle yaz sezonunun açılması ile birlikte pek çok kişi bayramı tatil yaparak geçirmek için harekete geçtiler.
 
Bayram tatilinin hafta sonu ile birleşmesinin ardından 1 Haziran tarihinde başlaması bekleniyor. Bunun ardından otobüs ve uçak biletlerine ilgi birden arttı. Hatta bazı seferler için biletlerin çoktan tükendiği ifade edildi. Özellikle hızlı ve konforlu olması sebebiyle uçak biletlerine olan ilginin son derece arttığı öğrenildi. Otobüs firmaları ise bayram bitene kadar 10 milyondan fazla yolcuyu taşımayı hedeflediklerini dile getirdiler.
 
Tatil Bölgeleri İçin Uyarı Verildi!
 
Otobüs firmaları tarafından alınan ortak bir kararın ardından özellikle ek sefer konusunda vatandaşlara yardımcı olacakları ifade edildi. Biten seferlerin ardından 10 bin ek sefer düzenlenmesi bekleniyor.
 
Yetkililer ise vatandaşlara bazı konularda uyarılarda bulundular. Özellikle ülkenin tatil yapılan beldelerine olan ek seferlerinde hızlı bir şekilde tükenmesinin beklenmesinden dolayı bilet işlemlerini son ana bırakmamaları gerektiği ifade edildi. Özellikle tatil bölgelerine giden kişilerin bayram dönüşünde mağduriyet yaşamamaları için gidiş dönüş biletlerini almaları gerektiği ifade edildi. Bu konuda uyarılar dahilinde bilet satışlarının son derece aktif olduğu söyleniyor.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol