kapat ikonu

Taşıt kredilerinde yeni dönem başlıyor

Taşıt kredilerinde birtakım değişiklikler yapıldı. Bu süreçte taşıt kredisine yüzde 70 oranında sınırlandırma getirildi.

  • Kredi
  • 01 Ekim 2017 11:52
Taşıt kredilerinde birtakım değişiklikler yapıldı. Bu süreçte taşıt kredisine yüzde 70 oranında sınırlandırma getirildi.
 
Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından bir süredir yönetmelik üzerinde birtakım değişikliklerin yapılmasına karar verildi. Yönetmelikte yapılacak değişiklikler sonrasında yeni maddelerin eklendiği öğrenildi. Madde değişikliği sonrasında bankalardan kredi çekecek olan tüketicilere alacakları aracın yüzde 70'lik maliyeti için kredi kullandırılacağı belirlendi.
 
Örnek vermek gerekirse satın alınacak 90 bin liralık bir aracın yüzde 70 oranının bankadan kredi olarak alınması olarak ifade ediliyor. Daha önceki dönemlerde ortaya atılan maddeler sonrasında söz konusu aracın 50 bin liralık kısmı olarak belirlenmişti.
 
Yönetmelik üzerinde yapılan değişiklikler sonrasında bu durum yüzde 70'lik kısmı olarak değiştirildi. Araç satın alacakların bu süreç içerisinde yeni yönetmelik üzerinden değerlendirilecekleri belirlendi.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol