kapat ikonu

Taşerondan Kadroya Geçenlere 635 Liralık Büyük Zam!

Gaziosmanpaşa Belediyesi bir ilke imza atarak taşerondan kadroya geçen işçilerin maaşlarına enflasyon farkını yansıtarak 635 liralık zam yaptığını düzenlediği imza töreniyle açıkladı.

İstanbul'da taşerondan kadroya geçen işçiler için bir ilk gerçekleştirildi. Binali Yıldırım ile Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta tarafından gerçekleştirilen sözleşme toplantısının ardından taşeron işçilerinin yüzü güldü. İstanbul'da ilk kez taşeronken kadroya geçen işçilerin maaşlarına 635 liralık zam yapılmasına karar verildi.
 
İlk kez bu uygulamanın Gaziosmanpaşa Belediyesi için gerçekleştirildiği öğrenildi. Taşerondan kadroya geçen işçiler için maaşları üzerinde enflasyon farkı uygulamasının getirilmesine karar verildi. Bunun için özel bir imza töreni gerçekleştirildi. İmza törenine İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olan Binali Yıldırım'da karıldı. Bir tören sonrasında imzalar atıldı.
 
Enflasyon Farkı Verildi
 
Taşeron işçilerin kadroya geçişleri sırasında geçerli olan sözleşme kurallarında enflasyon farkının verileceğine yönelik bir ibare bulunmuyordu. Bu durumda enflasyon farkının altında kalan maaşlarda işçilere büyük sıkıntılar yaşatıyordu. Bunun üzerine mağduriyeti gidermek adına enflasyon farkının zam olarak verilmesi üzerine gerçekleştirilen çalışmalar tamamlandı. Gaziosmanpaşa Belediyesi'nde ilk kez uygulanan bu çalışma ile belediyecilik adına bir fark ortaya konmuş oldu.
 
Taşerondan kadroya geçen işçilerin günlük kazançlarına 21 lira aylık kazançlarına ise toplam 635 liralık bir zam yapıldığı öğrenildi. İşçilerin şahitliğinde gerçekleştirilen törende ise imzalar atıldı. Bu süreçte belediyede çalışan bin 206 işçiye aylık olarak verilecek zam miktarının 767 bin yıllık ise 9 milyon 204 bin 960 lira olduğu öğrenildi. Müjdeli haber ise belediye işçileri tarafından büyük bir sevinçle karşılandı.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol