kapat ikonu

Taşeron İşçilere Önemli Uyarı

Taşeron işçileri kadroya geçiş işlemleri sırasında yakından ilgilendiren başvuru süreci hakkında bakanlık tarafından önemli uyarılar yapıldı.

Taşeron işçileri kadroya geçiş işlemleri sırasında yakından ilgilendiren başvuru süreci hakkında bakanlık tarafından önemli uyarılar yapıldı.
 
Taşeron işçilerin çok uzun zamandır bekledikleri kadroya geçiş süreci yeni yıl öncesi hükümet tarafından verilen bir müjde sonrasında hayata geçirildi. Taşeron işçilerin kadroya geçebilmeleri bazı şartları yerine getirmeleri ve bunun ardından sınava girerek kadroya geçebilmeyi hak etmiş olmaları gerekiyor.
 
Yaklaşık olarak 1 milyon taşeron işçiyi yakından ilgilendiren başvuru süreci hakkında bakanlık tarafından bilinmesi gereken önemli uyarılar yapıldı. Başvuruların gerçekleştirildiği sürecin tamamlanmasının ardından bu kişilerin 3 ile 22 Mart tarihleri arasında kademeli olarak sınava alınmaları bekleniyor. Sınavlar tamamlandıktan sonra yapılan değerlendirmelerin ardından yine aynı ay içerisinde kesin sonuç tarihleri açıklanacak.
 
Çalışma Bakanlığı tarafından verilen müjdeli haber sonrasında KİT'lerin son derece heyecanlandıkları öğrenildi. Bu bölgelerde yeni istihdam alanlarının oluşturulacağı ve ardından istihdam bölgelerine yeni yerleştirmelerin yapılacağı ifade edildi. Bu sayede taşeron sorunu bölgede tamamen ortadan kaldırılmış olacak. Zamana yayılarak yapılacak çalışma için şimdiden heyecanlı bekleyiş başladı.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol