kapat ikonu

Taşeron İşçilere Kadro Uyarısı Geldi

Hükümet tarafından taşeron işçilere tanınan kadroya geçiş hizmetleri için usulsüz uygulamalara dikkat etmeleri konusunda önemli uyarılar yapıldı.

Hükümet tarafından taşeron işçilere tanınan kadroya geçiş hizmetleri için usulsüz uygulamalara dikkat etmeleri konusunda önemli uyarılar yapıldı.
 
Yaklaşık bir senedir taşeron işçilerin en büyük problemi olan kadro sorunu hakkında hükümet birtakım çalışmalar yapıyordu. Hükümet tarafından yapılan çalışmalar işçilerin istekleri ile doğru orantılı bir şekilde gelişirken olumlu kararların verildiği öğrenildi. Yeni yılda taşeron işçilerin kadroya geçmeleri için imkanlar tanındı.
 
Kadroya geçiş sorunları ortadan kaldırılmışken yeni yılda pek çok taşeron işçi başvuru yapmaya başladı. Kadroya geçiş için başvurular devam ederken bu konuda bazı usulsüz uygulamaların gerçekleştirilebileceği dile getirildi. Usulsüz uygulamalara karşı taşeron işçilere yetkililer tarafından gerekli uyarılar yapıldı.
 
Bazı taşeron işçilerin yanıltacak belgeler verdikleri üzerine duyumlar alındı. Bu durumda yanıltıcı belgeler vererek koşullara uymayan taşeron işçiler herhangi bir şans tanınmadan tazminatsız bir şekilde çıkışları verilecek. Başvuru sırasında işçilerden istenen tüm belgelerin eksiksiz bir şekilde tamamlanması gerektiği ifade edildi. Bazı taşeron işçilerin emeklilik yaşı gelmesine rağmen bazı belgelerle durumun üstünü örttüğü ve kadro için fırsat kolladıkları belirlendi. İşçilerin başvuruları sırasında emeklilik sorgusu öncelikli olarak yapılacak.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol