kapat ikonu

Taşeron işçi sorunu çözüme kavuşuyor mu?

Taşeron işçilere kadro verilmesine yönelik son dakika açıklaması Başbakan Binali Yıldırım’dan geldi. Başbakan, taşeron işçi ve 4C sorununun çözümü için talimat verdi. İşte taşeron işçileri sevindiren haberin detayları…

Uzun zamandır kadro bekleyen taşeron işçiler için açıklamalarda bulunan Başbakan Binali Yıldırım, yakın zamanda taşeron ve 4C sorununun ortadan kalkacağını ifade etti.

Türkiye’de taşeron işçi, mevsimlik geçici işçilerin sorunları her geçen gün daha da büyüyor. Bu konuda herkesi mutlu edecek çözüm yolu bulmak için harekete geçen hükümet, mevsimlik işçi ve taşeron işçi sorununu en kısa sürede çözmeyi hedefliyor.

Geçtiğimiz günlerde konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müzezzinoğlu, taşeron işçi, mevsimlik işçi ve kıdem tazminatı düzenlemelerinin 16 Nisan referandumu sonrasında yapılacağını duyurmuştu.

Taşeron ve sözleşmeli işçiler tek çatı altında birleşecek

Bu doğrultuda sözleşmeli ya da taşeron adı altında tüm çalışanların aynı çatı altında değerlendirilmesi sağlanacak. Taşeron işçilerin bir süre daha sabır göstermesini isteyen yetkililer konunun en kısa sürede Meclis gündemine geleceğini ifade ediyor.

Sayıları 750 bini bulan taşeron işçiler uzun yıllardır kadroya geçme hayali kuruyor. Bu konuda en somut adımlar Kasım 2015 seçimleri öncesinde atılmıştı. Dönemin Başbakanı Ahmet Davutoğlu, tüm taşeron işçilerin kadroya alınacağını duyurmuştu. Ancak yaşanan olumsuz gelişmeler nedeniyle taşeron işçilerin kadroya alım süreci durdurulmuştu.

Taşeron işçi sıkıntılarının her geçen gün artması üzerine tekrar harekete geçen hükümet, 16 Nisan 2017 referandumundan sonra bu sıkıntıları çözmeyi planlıyor.

arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol