kapat ikonu

“Taşeron işçi çalıştırmaya olanak tanıyan tüm hükümlülükler kaldırılıyor”

Maliye Bakanı Naci Ağbal taşeron işçi çalıştırılmasına imkan sağlayan tüm mevzuat yükümlülüklerinin yürürlükten kaldırılacağını açıkladı.

Ağbal, taşeron işçiye kadro verilmesini öngören düzenlenmenin detaylarını paylaştığı sunumunda, taşeron işçi çalıştırılmasına olanak sağlayan mevzuat hükümlerinin de yürürlükten kaldırılacağını söyledi.
 
Maliye Bakanı Ağbal AK Parti grup toplantısının basına kapalı bölümünde taşeron işçilerin sözleşme ile kamu personeli olmasına yönelik geliştirilen düzenlemenin detaylarını paylaştı. Ağbal yaptığı sunumda taşeron işçi çalıştırılmasına imkan tanıyan mevzuat hükümlerinin de yürürlükten kaldırılacağını söyledi.
 
Taşerondan kamuya geçişi sağlanan çalışana yer değiştirebilme hakkı verilmeyecek. Herhangi bir nedenden ötürü boşalan pozisyonlar da hızlı bir şekilde iptal edilecek. Taşerona kadro verilmesiyle ilgili yapılan düzenleme kapsamında bulunan kamu idarelerinde personel çalıştırılmasına dayalı yeni hizmet alımları gerçekleştirilmeyecek. Taşeron işçi çalıştırılmasına olanak tanıyan tüm mevzuat hükümlülükler ise yürürlükten kaldırılacak.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol