kapat ikonu

Tartışma Yaratan O Ürün 1 Liraya Kadar Düştü!

Sofralarımızdan eksik etmediğimiz domatesin fiyatı Antalya halinde 1 liraya kadar düşünce vatandaş büyük ilgi gösterdi.

Bu yıl tüm pazar tezgahlarının pahalı fiyatlara yer vermesi vatandaşların maddi açıdan alım gücünü olumsuz etkilemişti. Bu süreç içerisinde sofralarımızdan eksik etmediğimiz, hem kahvaltılık hem de yemeklik kullandığımız domatesin fiyatları el yaktığı için pek çok kişi tezgahlara bile yaklaşamamıştı. Bunun ardından havaların ısınması, domateslerin olgunlaşması ve hasatların yapılması ile birlikte domatesin fiyatlarının düşeceği iddia edilmişti.
 
Söylenenin gerçekleştiği son günlerde Antalya Toptancı Hali içerisinde liste fiyatı kilo başına 1 lira 60 kuruş olan domates 1 liraya kadar düşmeye başladı. Kilosu bir liradan alıcı bulan domatese ilgi uzun zaman sonra son derece fazlaydı. Vatandaşlarında halden alışveriş yaparak özellikle domatese büyük ilgi gösterdikleri ortaya çıktı.
 
Geçtiğimiz Yıl Zam Şampiyonu Olmuştu
 
Antalya'nın Kumluca ilçesinde bulunan halde önceleri liste fiyatı domates için 1 lira 60 kuruş olarak belirlenmişti. Ancak sonrasında 1 liraya kadar düştüğü için pek çok kişinin memnun olduğu belirlendi. 2018 yılının Eylül ayına gidildiği zaman domatese yüzde 35.20 oranında bir zam gelmişti. Gelen zamlarla birlikte domates sebzeler arasında zam şampiyonu olarak anılmıştı. Uzun zaman boyunca domatesin kilo fiyatı 3 ile 5 lira arasında satılmaya başladı. Yakın zamanda market ve pazar tezgahlarında da indirimli fiyatların gündeme gelmesi ve vatandaşın derin bir nefes alması bekleniyor.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol