kapat ikonu

Tarımsal Amaçlı Depo Ruhsatı Alma İşlemi

Çalışma ruhsatı olmadan iş yeri açmak mümkün değildir. Bu konuda tarımsal amaçlı depo ruhsatı alma işlemi için gerekli başvuruların yapılması gerekir.

  • Kredi
  • 17 Kasım 2018 10:57
Çalışma ruhsatı olmadan iş yeri açmak mümkün değildir. Bu konuda tarımsal amaçlı depo ruhsatı alma işlemi için gerekli başvuruların yapılması gerekir.
 
Bir kişinin kendi işini yapması ve iş yeri açması için çalışma ruhsatı alması gerekmektedir. Bunun için bir işletmeyi çalışır hale getirmek amacıyla gerekli izinlerin gerekli mercilerden açılması gerekmektedir. işletme izninin alınması konusunda akla ilk gelen işlem tarımsal amaçlı depo ruhsatı almak gelmektedir.
 
Tarımsal amaçlı depo ruhsatı almak için konu hakkına yetkisi olan mercilere başvuru yaparak yönetmelikler kapsamında gerekli incelemelerin yapılmasını gerekli kılmaktadır. Gerekli görülmesi halinde beklenen izin kısa süre içerisinde çıkmaktadır. Bir iş yeri tarımsal amaçlı olsa bile usulüne uygun bir şekilde gerekli mercilerden izin alınarak açılmaması halinde izin çıkmadığı için işlem yapamaz.
 
Tarımsal Amaçlı Depo Ruhsatı Nasıl Alınır?
 
Tarımsal amaçlı depo ruhsatı alabilmek için mutlaka usulüne uygun başvuruların yapılması gerekmektedir. Bunun için tapu ruhsatı ile bir başvuru yapmak yeterli olacaktır. Çalışma ruhsatları farklı noktalardan incelenebilir. İnceleme bittikten sonra tarımsal amaçlı depo ruhsatının ikinci grup olan gayri sıhhi müesseseler çerçevesinde incelendiği ifade edilmiştir. Gerekli belgeler değişiklik gösterebildiği gibi bu belgelerin eksiksiz listesine ilçe belediyelerden ulaşmak mümkündür. Tamamlanan belgelerin belediyeye eksiksiz bir şekilde sunulması gerekmektedir. Ardından inceleme sürecinin bitmesi beklenir. Herhangi bir sorun olmadığı takdirde işlemler başlamaktadır.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol