kapat ikonu

Tarım Kredi Kooperatifleri Ne İşe Yarar?

Türkiye toprakları tarım için son derece elverişli olduğu için bu anlamda pek çok tarım desteği devlet destekli olarak verilen krediler aracılığı ile gerçekleştirilmektedir.

  • Kredi
  • 27 Kasım 2018 11:32
Türkiye toprakları tarım için son derece elverişli olduğu için bu anlamda pek çok tarım desteği devlet destekli olarak verilen krediler aracılığı ile gerçekleştirilmektedir.
 
Günümüze ülkenin toprakları değerlendirmeye alındığı zaman tarım yapmak için son derece elverişli olduğu belirlenmiştir. Ürün çeşitliliğinin ve mevsim şartlarının uygun olması sebebiyle bir tarım ülkesi haline gelmemiz mümkündür. Ancak bilinçsiz uygulamalar, maddi anlamda yaşanan bazı yetersizlikler bu sürecin baltalanmasına sebep olmaktadır. Bunun üzerine devlet tarafından verilen bazı destekler ile çiftçilerin toparlanması sağlanabilir.
 
Tarım kredileri çiftçileri olumlu anlamda etkilediği için devlet destekli olarak bazı krediler verilmektedir. Bu kredilerin özellikle 0 faizli olması destek açısından son derece önemlidir. Tarım Kredileri Kooperatifleri ise bu anlamda çiftçilerin maddi ve manevi anlamda desteklenmesini sağladığı için çok önemlidir.
 
0 Faizli Kredilerden Nasıl Yararlanılır?
 
Tarım kredisi düşünüldüğü zaman getirisi açısından son derece önemlidir. Çiftçilerin tarım ve hayvancılık anlamında olumlu yönlerden desteklenmesi sağlanmaktadır. Bunun üzerine pek çok çiftçinin yem parası, mazot parası, sulama parası gibi çeşitli ihtiyaçlarına yönelik çalışmalar gerçekleştirilmektedir. Sadece çiftçilere değil bu kredi ile birlikte ülke ekonomisine de olumlu anlamda katkı sağlanmaktadır.
 
Devlet destekli olması sebebi ile maddi açıdan ihtiyaç sahibi olan çiftçilere belirli bir sürede geri ödemek şartı ile 0 faizli krediler verilir. Böylece çiftçi ödemeler sırasında faiz derdi ile uğraşmadığı gibi aldığı parayı doğru değerlendirdiği takdirde kazançlarını artırabilir. Bu açıdan son derece önemli bir destektir.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol