kapat ikonu

Tarım Kredi Kooperatifleri ile Bereket Sigorta’dan ortaklığı

Tarım Kredi Kooperatifleri ve Bereket Sigorta arasında yapılan iş birliğiyle birlikte, çiftçilerin Tarım Kredi Kooperatifleri'ne ortak olmak için ödemeleri gereken ortaklık paylarının, Bereket Sigorta tarafından karşılanacağı açıklandı.

Gazetecilere konuşan Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyraz, Tarım Kredi Kooperatifleri'nin Türkiye'ye yayılmış bin 625 kooperatif, 206 şube ve yaklaşık 850 bin ortağıyla Türkiye'nin en büyük çiftçi ailesi olduğunu dile getirerek, çiftçilerin ihtiyacı olan girdilerin tedariki ve üretilen mahsulün pazara değerinde ulaştırılması için faaliyetlerini sürdürdüklerini ifade etti.
 
SAHİP OLUNAN İMTİYAZLARDAN TÜM ÇİFTÇİLERİN YARARLANMASI HEDEFİ
 
Bugüne kadar çiftçinin ihtiyacı olan başta tohum olmak üzere, sonrasında üretim süreçlerinde ihtiyacı olan, ilaç, gübre ve diğer üretim girdileri konusunda Türkiye'nin en ücra köşelerine kadar bu girdileri taşıyıp, hizmeti çiftçilerin ayağına götürme gayreti içinde olduklarını ileri süren Poyraz, ürünlerin pazara taşınması konusunda da sorumluluk üstlendiklerini savunarak, Tarım Kredi Kooperatifleri ortaklarının sahip olduğu imtiyazlardan tüm çiftçilerin etkin şekilde yararlanmasını hedeflediklerini belirtti.
 
KOOPERATİFLERE ORTAKLIK PAYI BEREKET SİGORTA TARAFINDAN KARŞILANACAK
 
Poyraz, Bereket Sigorta ile yapılan iş birliği kapsamında, kooperatiflere ortak olmak için bir ortaklık sermayesi ödemek gerektiğini anımsatarak, bunun da asgari bir tutarı olduğunu aktardı. Bu asgari tutarın ödenmesi konusunda kampanya kapsamındaki poliçelerden birinin kesilmesi durumunda, bu ortaklık aidatının bu seneye düşen kısmının Bereket Sigorta tarafından karşılanacağını bildiren Poyraz, daha sonraki yıllarda yine poliçe kesiminin tekrarlanması durumunda o yıla tekabül eden ortaklık payının da yine Bereket Sigorta tarafından karşılanacağını duyurarak, bu 4 sene içinde tekrarlandığı takdirde de ortaklık payının tamamının Bereket Sigorta tarafından karşılanmış olacağını anlattı. Poyraz, bu vesileyle de ortak olan çiftçilerin Tarım Kredi Kooperatifleri'nden gerek nakdi gerekse ayni kredi kullanması noktasında da ortaklık işlemleriyle, herhangi bir bedel ödemeden de gerçekleşmiş olacağını vurguladı.
 
ÜRETİCİLERİN KAMPANYAYA DESTEK OLMASI BEKLENİYOR
 
Tüm paydaşlara kazanç sağlayan Tarım Kredi Ortaklığına Çiftçi Kayıt Sistemine (ÇKS) kaydı olan üreticilerin tamamının dâhil olmasını beklediklerini aktaran Poyraz, hayata geçirilen kampanya sayesinde çiftçilerin hem sigorta ihtiyaçlarını karşılayarak risklerini güvence altına alacağını hem de Tarım Kredi ortaklığının sağlayacağı çok sayıdaki avantajlı fiyat ve hizmetten yararlanacağını anımsatarak, güçlü bir millet ve güçlü bir devletin temelinin ziraat olduğunu kaydetti. Poyraz, başlatılan bu kampanya ile tüm üreticilerin 'Bu güce ortak ol' mottosuyla kampanyaya destek olmasını beklediklerini açıkladı.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol