kapat ikonu

Taksitli ev almak isteyenlere müjde

İnsanoğlu yaratıldığının ilk gününden beri başını sokacak bir yuva aramıştır, ve bu onun temel ihtiyacıdır.

  • Emlak
  • 24 Ağustos 2020 03:49
  • Son Güncelleme: 24 Ağustos 2020 03:51

Zaman geçtikçe de şehirleşmenin başlamasıyla artık şehirler içerisinde yaşam ihtiyacı gereksinimleri olduğu için apartman hayatın uygun görülmüştür. Ve yaş ilerledikçe de iş gücümüz düştüğü için bir mülk edinme bir hayli zorlaşmaktadırtaksitle ev almak daha kolay olacak ve kira ödeyecek işi de bulamayabiliriz. Dolayısıyla bir mülk başka türlü bir güven arz eder. Gerek bizlerin geleceği gerek ise evlatlarımız için ev gereklidir. Taksitle ev alabilmek tabi ki ev almamıza öncülük edecektir.

Taksitle Ev Nasıl Alınır?

Taksitle ev almabir çoğumuz için hayalden çok gerçek olmaya başladı. Neredeyse bu dönemlerde işsizlik veya çalışma şartlarından dolayı parayı birleştirmek pek bir zor hale geldi neticesinde bizlerde mülk sahibi olmayı hayal bile edemez olduk. Ama bazı sitelerin veya kuruluşların anlaşması ile aylık gelirimize paralel fiyatlandırmalar neticesinde taksitle ev alabiliriz. Bizler bunları tabi ki tasarruflu olarak yapmakta olmalıyız yoksa,hiçbir şekilde gireceğimiz taksiti de ödeyemez olabilir dolayısıyla bu ev alım sistemine Tasarrufla ev sahibi olma diyoruz. İşte böylece kira ödemek yerine ev sahibi olabiliyoruz.

Taksitle Ev Almada Dikkat Edilecek Hususlar

Taksitle ev almak hem kolay hem de kolaylığından dolayı bizleri tehlikeye sokabilecek şeylere sahip olabilir. Bu nedenle ufak çaplı bir araştırma ile sizlere kolaylık sağlayacak bazı hususları yazmak isteriz.

Net Maaş

Taksitle ev alma, kolay fakat bizlerin özellikle kalabalık isek seçeceğimiz eve göre aylık taksitlendirme bedeli olacağı için kesinlikle uzun bir süre o evin kirasının en az 4 veya 5 katı gelirimiz olmasına dikkat etmeliyiz.

Harcama Kontrolü

Taksitle ev alma konusunda paramızı denkleştirsek bile kesinlikle taksit bedelini riske sokacak tabiri caizse (gereksiz harcama) dan uzak durmalıyız.

Birkaç Aylık Kira Birikimi

Paranız güzelce yatıyor ve kirayı düzenli mi ödüyorsunuz, evet işte kolaylıkla taksitle ev alabiliyorsunuz demek. Fakat sizler için bir nokta daha var ki ne olur ne olmaz diye artan paranız olursa bunu gelecek aylara ödeyecekmişiz gibi kenara koymak olacaktır. İşte bu ayrıntılara dikkat ederseniz sizlerde taksitle ev sahibi olabilirsiniz.

Etiketler
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol