kapat ikonu

Taksi çağırma şirketi Careem, ile BTD’den iş birliği

Birleşik Taksi Şoförleri Derneği ile Körfez bölgesinin en büyük araç çağırma şirketi Careem’in, Türkiye'deki taksi hizmetlerinin geliştirilmesi ve standartların yükseltilmesi adına anlaşmaya vardığı açıklandı.

  • Sektörel
  • 21 Ocak 2019 20:32
  • Son Güncelleme: 21 Ocak 2019 21:16
Anlaşma sonrası gazetecilere konuşan Careem Gelişen Pazarlar Direktörü İbrahim Manna, taksi çağırma uygulaması Careem’in Türkiye pazarında hızla büyüyeceğini ileri sürerek, Türkiye’deki taksiciliğe duyulan güvenin ve kalitenin özlenen standartlara ulaşması adına gerekli çalışmaların yapılacağını ifade etti.
 
CAREEM TÜRKİYE’DE KALICI
 
Türkiye pazarına iki sene evvel girdiklerini anımsatan Manna, taksicilerin itibarını artırmayı ve bu konudaki müşteri memnuniyetini yükseltmeyi amaçladıklarını dile getirerek, Careem'in Türkiye'de kalıcı olduğunu ve yalnızca pazara yatırım yapmakla kalmayıp aynı zamanda insanların yaşam biçimlerini ve ulaşım yöntemlerini de değiştirdiğini öne sürdü. Manna, Taksi şoförlerinin, kaptanların standartlarını yükseltmelerine yönelik gerekli eğitimleri verebilmek adına Türkiye'de bir operasyon merkezi kurduklarını belirterek, bu konuda çalışmaların devam ettiğini bildirdi.
 
TAKSİCİLİĞE DUYULAN GÜVEN ÖZLENEN STANDARTLARA ULAŞACAK
 
BTD’nin, Careem’in bu eğitimleri organize etmesine, etkinlikler düzenlemesine ve yolcuların araçlar hakkında yaptıkları geri bildirimleri toplayıp, iyileştirmeler yapmasına destek vereceğine işaret eden Manna, her iki tarafın, taksiciler için yeni projeler hazırlayıp, hizmet seviyesini yükselteceklerini, Türkiye’de taksi imajının iyileştirilmesi adına ortak çalışılacağını vurgulayarak, bu iş birliği ile birlikte kaliteli hizmetin Türkiye’deki müşterilerle buluşturup, güvenli bir ulaşım sağlayacaklarını kaydetti. Manna, Türkiye’deki taksiciliğe duyulan güvenin ve kalitenin özlenen standartlara ulaşması adına gerekli çalışmaların yapılacağını aktardı. Manna, taksicilere verilecek eğitimlerin taksi kullanan turistlere yönelik olarak da önemli bir prestij katacağını savunarak, yatırımın Türkiye’nin turizm sektörüne de yansıyacağının altını çizdi.
 
YÜKSEK KALİTE GARANTİSİ İÇİN SIKI KURALLAR GETİRİLDİ
 
Bir taksicinin Careem'e kayıt olabilmesi için başta sistem eğitimi olmak üzere önemli eğitim süreçlerinden ve testlerden geçmesi gerektiğini hatırlatan İbrahim Manna, uygulamaya üye olmak isteyenlerin öncelikle İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından "sabıkası temiz" şoförlere verilen Toplu Taşıma Aracı Kullanım Belgesi’ne sahip olmaları gerektiğini vurgulayarak, yüksek kalite garantisi sağlamak için çok sıkı kurallar getirdiklerini ve kapsamlı güvenlik taramaları yaptıklarını açıkladı.
 
Manna, 15 ülke ve 120 kentte 1 milyonun üzerinde taksi sürücüsüyle çalıştıklarına işaret ederek, bu alanda ulaştıkları tecrübeyi Türkiye’de kullanmaktan memnuniyet duyacaklarını söyleyerek, Uber’in Careem’i satın alma ihtimalinden de bahsetti. Careem olarak Körfez bölgesinden çıkan bir firma olduklarını anımsatan Manna, yapmak istediklerinin çok farklı olduğunu ifade ederek, bu bölgeye, coğrafyaya hizmet etmek istediklerini bildirdi.
Etiketler
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol