kapat ikonu

Sürücülere Uyarı! Trafikte Yeni Dönem Başlıyor!

Trafikte sürücülere kolaylık sağlamak için teknolojinin nimetlerinden yararlanılacak. Kaza halinde tutanak artık akıllı telefonlar aracılığı ile doldurulacak.

Trafikte sürücülere kolaylık sağlamak için teknolojinin nimetlerinden yararlanılacak. Kaza halinde tutanak artık akıllı telefonlar aracılığı ile doldurulacak.
 
Trafikte sık sık yaşanan trafik kazaları için hasarın tespit edilmesi için bir kaza tutanağı tutuluyor. Ancak durumu daha kolay hale getirmek için artık yeni bir dönemin başlatılmasına karar verildi. Geliştirilen Sigorta Bilgi ve Gözetim raporu ile birlikte artık tutanaklar zaman kaybetmeden akıllı telefonlar aracılığı ile doldurulacak.
 
Trafikte uygulanacak uygulama yeni bir sistem olmakla birlikte aynı zamanda akıllı telefonlardan gerçekleştirilecek çalışma dünya genelinde de bir ilk olarak ifade ediliyor. Mobil kaza tutanağı ilk gerçekleştirilen uygulama özelliği taşımasına rağmen pek çok sürücü tarafından ilgiyle karşılandı.
 
Mobil olarak işlemlerin gerçekleştirilmesinin ve kaza tutanağının doldurulmasının ardından geriye kalan tüm işlemler sistem tarafından otomatik olarak gerçekleştiriliyor. sigortalı olan sürücüler için her anlamda kolaylık sağlayan sistem son derece dikkat çekiyor. İndirilen kaza tutanağı otomatik olan sigorta şirketlerine iletiliyor. Uygulama akıllı telefonların sistemleri üzerinden indirilebiliyor. Vatandaşların araçlarında herhangi bir tutanak ya da kaza tutanağı taşıması da engelleniyor.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol