kapat ikonu

Suriyeliler Bayram İçin Ülkelerine Gittiler

Bayram tatili gelirken ülkelerine ziyaret için gitmek adına 25 bin Suriyeli harekete geçti.

Bayram tatili gelirken ülkelerine ziyaret için gitmek adına 25 bin Suriyeli harekete geçti.
 
Türkiye'nin dört bir yanında yaşayan Suriyeliler bayram tatilinin yaklaşması ile birlikte harekete geçtiler. Bunun üzerine her bayram olduğu gibi bu bayramda belirli bir süre ülkelerine dönmek ve akrabalarını ziyaret etmek için bayram öncesinde sınır kapılarına hücum ettikleri öğrenildi.
 
Türkiye'nin dört bir yanında yaşayan mültecilerin bayram öncesinde Kilis bölgesine gelerek sınır kapısının önüne geldikleri ifade edildi. Bölgede bulunan sınır kapılarının açılması ile birlikte pek çok mültecinin öncelikli olarak geçmek ve işlemleri tamamlamak adına adeta yarış içerisine girdikleri öğrenildi.
 
Sınır kapısı çerçevesinde bölgede uzun kuyrukların oluştuğu tespit edildi. Pek çok Suriyeli için randevu sürecinin devam ettiği ve bununla birlikte işlemlerin hızlı bir şekilde tamamlanması için bölgede büyük bir yoğunluğun hala devam ettiği ifade edildi. Yeniden büyük bir kalabalığın bölgede hakim olduğu belirtildi. bölgede sıcaktan bunalan ve hastalanan Suriyeli vatandaşlara ise sağlık ekipleri müdahale ediyor.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol