kapat ikonu

Suriyeli İş Adamından Ekonomiye Büyük Katkı!

Gaziantep'te 500 bin dolar yatırımla bir fabrika açan Suriyeli iş adamı Mahmut Fallaha Türkiye ekonomisine sağladığı katkıları anlattı.

Suriyeli iş adamı olan Mahmut Fallaha 4 yıl önce 500 bin dolar yatırım çerçevesinde Gaziantep'te yeni bir fabrika kurmuştu. Pastil fabrikası ile birlikte ürettiği pastillerin satışını genellikle Orta Doğu ülkelerine gerçekleştiriyor. Bunun üzerine satıştan elde edilen ekonomik karın bir kısmı Türkiye ekonomisine katkı sağlamaya devam ediyor. Fallaha bu konu hakkında önemli açıklamalarda bulundu ve Türkiye'nin ikinci vatanı olduğunu, katkı sağlamaktan ve ülkede olmaktan dolayı son derece mutlu olduğunu belirtti.
 
Suriye'de meydana gelen ve yıllardır devam eden iç savaşta binlerce kişi hayatını kaybetmişti. Savaştan kaçarak hayatta kalmak isteyen pek çok Suriyeli vatandaş ise Türkiye'ye sığındı. Bunun üzerine Türkiye'ye gelerek burada işlerine devam etmek isteyen 300'den fazla iş adamının olduğu belirlendi. Gaziantep'te büyük bir yatırımla yeni bir fabrika kuran Suriyeli iş adamı Fallaha bunlardan sadece birisi.
 
Türkiye Ekonomisine Katkı Sağlıyor
 
Uzun yıllardır Suriye'de gerçekleştirdiği üretimleri iç savaşla birlikte Türkiye'ye taşıyan iş adamı gerçekleştirdiği çalışmalardan son derece memnun olduklarını açıkladı. Boğaz pastili üretimlerinin yüzde yüz doğal kaynaklara bağlı olarak gerçekleştirildiğini açıkladı. Bu şeker formundaki ilaç boğaz ağrılarına iyi gelirken ter kokusunun önlenmesi açısından da son derece önemli.
 
Üretim yapılan fabrikanın 500 bin dolarlık bir sermaye ile kurulduğu anlatılırken Orta Doğu ülkelerinin pastile olan ihtiyacının her geçen gün arttığını ve ilgi ile karşıladıklarını ifade ettiler.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol