kapat ikonu

Sur'daki vatandaşların kira borçları affedildi

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde Vakıflar Müdürlüğüne bağlı evlerde oturan kiracıların tüm kira borçları silindi. Ayrıca bu yıl kiralarda fiyat artışı da yapılmadı.

  • Emlak
  • 02 Nisan 2016 15:18
Konuyla ilgili bilgilendirmelerde bulunan Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Diyarbakır’ın Sur ilçesindeki tüm kiracıların kira borçlarının silindiğini ve Vakıflar Genel Müdürlüğünün kiralarda herhangi bir fiyat artışına gitmediğini duyurdu.
 
Vakıflar Genel Müdürlüğünün almış olduğu kararla Diyarbakır’ın Sur ilçesinde yaşayan vatandaşların Kasım 2015-Nisan 2016 tarihleri arasındaki kira borçları silinecek. Bu yıl da bu ilçedeki vatandaşların kiralarına zam yapılmayacak.
 
Milliyet’in haberine göre, Diyarbakır Sur ilçesinde meydana gelen terör olaylarından ötürü zarara uğrayan halk ve esnafa Vakıflar Genel Müdürlüğü de bu şekilde destek olmaya çalışıyor. Bakan Yılmaz alınan bu kararla ilgili olarak, 582 bin kiracının kira borcunun belirlenen tarihler aralığında silineceğini ifade etti.
 
Bakan Yılmaz ayrıca, Vakıflar Genel Müdürlüğünün kira borçlarında hukuki işlem başlatmadığını, borçları ötelediğini ve son olarak da kira borçlarını sildiğini belirtti.
 
Alınan bu kararla toplamda 2 milyon 200 lira tutarındaki vakıf kira bedeli Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından hibe edildi.
Milliyet
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol