kapat ikonu

Şubesiz banka hesabı nasıl açılır?

İçinde bulunduğumuz dönemde pek çok kişi neredeyse tüm işlemlerini bankalar aracılığıyla gerçekleştirmektedir.Otomatik fatura ödeme, para transferi, para biriktirme gibi çeşitli işlemler için banka hesaplarına ihtiyaç duyarız. Peki banka hesabı nasıl

  • Finans
  • 20 Şubat 2017 19:13
  • Son Güncelleme: 20 Şubat 2017 19:16

Hesap açmak istediğiniz bankanın şubesine uğrayarak veya internet bankacılığını kullanarak istediğiniz bankadan hesap açabilirsiniz.

Banka şubesi aracılığıyla hesap açma

- Banka şubesinden öncelikle sıra numarası almanız gerekiyor. Hesap açma ve kapatma işlemlerini tercih ederek sıra almalısınız.

- Sıra size geldiğinde hesap açmak istediğinizi belirtikten sonra nüfus cüzdanınız ve fotokopisi istenecektir.

- Müşteri temsilcisi nüfus cüzdanınız üzerindeki bilgileri, cep telefonu, ev ve iş yeri adresinizi kayıt altına alacaktır.

- Cep telefonu numaranız, ev adresiniz gibi bilgilerin güncel olması, güvenlik bildirimleri açısından son derece önemli rol oynuyor. Bundan dolayı sizden istenilen bilgilerin doğru olduğundan emin olmanız gerekiyor.

- Bilgilerinizi aldıktan sonra sizden Bireysel Müşteri Sözleşmesi’ni imzalamanız istenecek. Bu sözleşmenin bir kopyası da size teslim edilecektir.

- Tüm bu işlemlerin sonunda banka hesabınız açılmış olacaktır. Daha sonra hesap açıldığına dair hesap cüzdanı verilecek ve 1 hafta içinde belirttiğiniz adrese hesap kartınız gönderilecektir.

Online bankacılık hizmeti aracılığıyla hesap açma

Hesap açmak için yeterli vakti olmayan ya da bankacılık hizmetleriyle vakit kaybetmek istemeyen kişilerin büyük bir çoğunluğu internet bankacılığını kullanarak hesap açma işlemini gerçekleştirmektedir. Peki online bankacılık hizmetleriyle banka hesabı nasıl açılır?

- Hesap açmak istediğiniz bankanın resmi web sayfası üzerinden sadece kimlik bilgilerinizi içeren ön başvuru formunu doldurmanız yeterli olacaktır.

- Tercih ettiğiniz bankanın personeli ya da kurye daha önce belirttiğiniz adrese gelerek, hesap açma işlemi için sözleşmeyi imzalamanızı isteyecektir. Ayrıca kullanacağınız banka kartının teslimi de bu esnada tarafınıza yapılacaktır.

- Sözleşmeyi imzaladıktan ve banka kartını aldıktan sonra hesap açma işlemi başarılı bir şekilde gerçekleşecektir.

Şubesiz bankacılık hizmeti sayesinde para aktarım masrafları, hesap işletim ücreti gibi masraflardan kolayca kurtulmuş olursunuz. Bu nedenle online bankacılık hizmetlerini kullanmakta yarar var.

arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol