kapat ikonu

Su faturaları için yeni karar

Su faturalarının okuma bedeli gibi çeşitli bedellerden dolayı yüksek gelmesinden dolayı bu bedellerin kaldırılması gerektiği belirtildi.

Su faturalarının okuma bedeli gibi çeşitli bedellerden dolayı yüksek gelmesinden dolayı bu bedellerin kaldırılması gerektiği belirtildi.
 
TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken tarafından bir süredir su faturalarının neden yüksek geldiği konusunda tartışmalar devam ediyordu. Bu tartışmalar devam ederken inceleme yapıldı. Su faturalarında yapılan incelemelerin ardından faturalara okuma bedelinin de yansıtıldığı öğrenildi.
 
Su faturalarında meydana gelen haksız artışlar vatandaşların tepki göstermelerine neden oldu. Geçmiş yıllarda su faturalarının elektrik faturalarının çeyreği kadar geldiği tespit edilmişti. Bunun ardından su faturalarının şimdilerde elektrik faturaları ile eşdeğer gelmesi çeşitli tartışmaları da beraberinde getirdi.
 
Faturaların özellikle büyük şehirlerde daha fazla gelmesi tartışmalara neden oldu. 2012 yılından beri yapılan değerlendirmelerin ardından faturalara sayaç okuma bedellerinin de eklendiği belirtildi. Bu bedel vatandaşlara herhangi bir şekilde danışılmadan eklendiği için tartışmalara neden oldu. Konutlarda faturalar üzerinde indirim uygulanması istenirken bu süreç içerisinde esnaf içinde ayrı bir indirimin uygulanması gerektiği özellikle dile getirildi. Yüksek faturalar konusunda ortaya çıkan tartışmalar bir süre daha devam edecek gibi görünüyor.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol