kapat ikonu

Spot Piyasası Hareketlendi

Üniversitelerin açılması ile birlikte spot alışveriş yapan öğrenciler spotçuların yüzünü güldürmeye başladı.

Üniversitelerin açılması ile birlikte spot alışveriş yapan öğrenciler spotçuların yüzünü güldürmeye başladı.

Yeni eğitim ve öğretim yılının başlamasının ardından üniversite tercihlerini şehir dışında yapan öğrenciler adına yeni bir heyecan başladı. İStanbul'da üniversitelerin açılması ile birlikte 4 milyon öğrencinin eğitim hayatına aktif bir şekilde başlaması bekleniyor. Özellikle ev hayatında yaşamak isteyen öğrenciler için yeni bir yarış başladı. Dar bütçeleri ile evin ihtiyaçlarını karşılamak ve kendilerine yeni bir yaşam alanı sunmak isteyen öğrenciler spot dükkanlara akın etmeye başladılar.

Genellikle dar gelirli ailelerin ve öğrencilerin tercih ettiği spot piyasası az hasarlı ya da az kullanılmış ürünleri piyasanın çok altında fiyatlara satarak bu süreçte yeni bir piyasa oluşturuyorlar. Büyük şehirlerde yaşanan hareketlilik spot piyasasının da yüzünü güldürdü. Bu süreç içerisinde spot alışveriş yapan öğrencilerin piyasanın çok altına ihtiyaçlarını karşılayacak geçici çözümler bulmaları sevindirici bir durum olarak değerlendirildi.

Yılın büyük bir kısmını sakin olarak geçiren spotçu esnaflar ise okulların açıldığı bu dönemde gerçekleşen hareketlilikten dolayı son derece memnun olduklarını dile getirdiler. Yapılan değerlendirmelerin ardından bir evin tüm ihtiyaçlarının 2 bin 500 liraya karşılanabileceği hesaplandı.

arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol