kapat ikonu

Sosyal güvencesi maaş bordrosu olmayanlara kredi veren 5 banka

Bir işe sahip olup da bunu gösteremeyen bireyler, iş kurmak isteyenler veya aklında bir proje olup da acil ihtiyacı olan işsiz kişiler için bazı bankalar, gelir belgesiz kredi veya kefilsiz krediler gibi seçenekler sunmaktadır.

  • Kredi
  • 14 Aralık 2017 00:33

Bir işe sahip olup da bunu gösteremeyen bireyler, iş kurmak isteyenler veya aklında bir proje olup da acil ihtiyacı olan işsiz kişiler için bazı bankalar, gelir belgesiz kredi veya kefilsiz krediler gibi seçenekler sunmaktadır. Sektörel olarak serbest meslek konumda gözüken çiftçiler, örnek olarak gelir belgelerini ibraz edemezler. Bizde bu yazıda sizlere sosyal güvencesi olmayanlar ve aynı zamanda doğal olarak maaş bordrosu olmayanlar için kredi veren bankaları derledik.

Akbank

Herhangi bir en yakın Akbank şubesine gidip kredi başvurusu yapabileceğiniz gibi, aynı zamanda mesaj üzerinden de başvurular yapabilirsiniz. Bunun için ‘Kredi’ boşluk ‘kimlik numaranızı’ 4425 numarasına göndermeniz durumunda, kredi başvurunuz pratik bir şekilde alınacaktır. Ayrıca Akbank müşterileri için özel bir şekilde oluşturulan %1,29’dan başlayan faiz oranlarını aktif etmekte ve müşterilerinin ihtiyaçlarına kısa süre içerisinde çözüm bulmaktadır. Sizlerde herhangi bir Akbank şubesine giderek veya Akbank direkt, Sms gibi yöntemler ile kredinize başvuru yapabilirsiniz.

Garanti Bankası

Garanti Bankası ilk defa kredi alacak olan bireylere, özel destekli kredileri sunmaktadır. 100 Bin TL’ye ve 48 ay vadeye kadar verilmekte olan bu kredi türünde kredi faiz oranı alınmak istenen paranın ters orantılı bir şekilde oluşmaktadır. 10 Bin TL ihtiyaç kredileri için belirlenmiş olan faiz oranı yüzde 1,51 olmaktadır. 48 ay vade için aylık olarak taksit tutarı 313 TL olmasıyla beraber, 20 Bin TL çekilen bir kredi için yüzde 1,41 olan faiz oranı ve aynı vade sayısı ile birlikte aylık taksit tutarı 611 TL olarak belirlenmiştir. Kredi başvurusu için sizlere en yakında olan Garanti Bankası şubesine gidebilirsiniz.

CepteTEB

En uygun faizli kredi seçeneği, TEB Bankası’nda gelmektedir diyebiliriz. Bankanın sunmakta olduğu Yüzde 1,25 faiz oranı ve 36 aya kadar varan vade sayısı uygulaması ile beraber yıllık maliyet oranı ana paranın yüzde 19 civarında gerçekleşmektedir. Buna ek olarak “Oturduğun yerden ve doya masrafı ödemeden kredi başvurusu” yapma sloganıyla yeni nesil bir sistem olan CEPTETEB üzerinden kredi alabilmek için cepteteb.com.tr adresini ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. Ayrıca kullanmakta olduğunuz akıllı telefonların uygulama market bölümünden, CEPTETEB uygulamasını indirebilir ve sizlerde kısa süre içerisinde krediye başvuru yapabilirsiniz.

ING Bank

3 bin liraya kadar nakit ihtiyaçlarınızı ING Bank’ın sunmuş olduğu mini krediler ile gidermeniz mümkündür. 1,99 oranında aktif edilen faiz oranı, hem sizlerin bütçesine uygun olacak hem de acil ihtiyaçlarınızı karşılamanıza olanak verecektir. Tüm ING bank şubelerinden gelir belgesiz kredi başvurularını oluşturabileceğini gibi 7/24 telefon bankacılığı ile de, kredi başvurularınızı pratik bir şekilde yapabilirsiniz. Çiftçiler için gelir belgesi yerine sahip oldukları çiftçilik belgelerini, esnaflar için ise, işyeri vergi levhasını bankaya sunmak yeterlidir. Bireysel kişiler sadece kredi notlarıyla bu krediyi alabilir.

Denizbank

Üst limiti 55 Bin TL olarak verilen kredi seçeneğini sizlere Denizbank sunmaktadır. Örnek bir hesaplama verecek olursak eğer, 10 Bin TL ihtiyaç kredisi ve 24 alık bir vade süresi için, yaklaşık olarak yüzde 64 faiz oranıyla aylık taksit tutarı 527 TL civarında olmaktadır. Bu kredinin yıllık olarak maliyet oranı da yüzde 27 olarak işleme alınmaktadır. Vade sayısı arttıkça eş zamanlı olarak faiz oranın da artış gözlenmektedir. Kefilsiz kredi başvurunuzu yapmak için, kullanılan cep telefonu üzerinden kredim yazıp boşluk bırakıp TC Kimlik Numaranızı 3280’e kısa mesaj SMS olarak göndermeniz gerekmektedir. fuatcakmak.com.tr den daha detaylı bilgi alabilirsiniz .

 

arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol