kapat ikonu

Sondaj Çalışmalarında Sone Gelindi! 2 Haftaya..

Akdeniz açıklarında devam eden sondaj çalışmalarının 1 2 hafta içerisinde sonuç vermesinin beklendiği Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez tarafından bir konuşmasında açıklandı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez tarafından yapılan açıklamalar çerçevesinde bir süredir Akdeniz açıklarında yapılan sondaj çalışmaları ele alındı. Fatih milli sondaj gemimizin yapmış olduğu çalışmalarından en geç bir iki hafta içerisinde sonuç alınmasının planlandığı dile getirildi. Ancak olumlu bir sonuç alınmaması halinde çalışmaların devam edeceği ve pes etmek gibi bir durumun söz konusu olmadığı ifade edildi.
 
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez geçtiğimiz günlerde Bulancak ilçe meydanında düzenlenen bir parti mitingine katıldı. Miting sırasında gündeme ilişkin ve yapılan çalışmalara yönelik bir açıklama yapıtı. Açıklamalarında 'Ben enerji bakanı olarak fazla olan enerjiyi alıp az olan yere aktarıyorum. Görev tanımım tam olarak bu. Fazla enerjiyi kullanmama izin veriyorsanız bu süreçte çalışmalara devam edeceğiz' ifadelerini kullandı.
 
Sondaj Çalışmaları Devam Edecek
 
Akdeniz açıklarında bir süredir Fatih isimli milli gemi ile yapılan sondaj çalışmalarının devam ettiği öğrenildi. Şimdilerde çalışmalara bakıldığı zaman 5 bin metreye kadar sondaj çalışmalarının ulaştığı öğrenildi. 1 2 hafta içerisinde sondaj çalışmalarından kesin sonuçların alınması bekleniyor. Ancak olumlu bir sonuç alınmaması halinde de havlu atılmayacağını ve yeni çalışmalara devam edileceği ifade edildi. Yeni sondaj çalışmalarının da süreç tamamlandıktan sonra başlaması bekleniyor.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol