kapat ikonu

Son Dakika! Kadın Polis Memuru Alınacak

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılan yeni açıklamalarda 3 bin kadın öğrenci alımının gerçekleştirileceği müjdesini verdi.

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yeni polis memur adayları alımı konusunda yeni bir açıklama yapıldı. 24. dönem polis meslek eğitimi için ön lisans ve lisans mezunları arasından YÖK tarafından denklik kabul edilen yüksek öğrenim kurumlarında çeşitli eğitimler görmüş olan adayların alınacağı öğrenildi. Bu adaylar arasında ise 2 bin 500 tanesi lisans mezunu ve 500 tanesi ise ön lisans mezunu olacak.
 
Adaylarda Aranılan Şartlar Neler*
 
Başvuru yapması beklenen adayların 30 yaşından gün almamış olmaları gerekiyor. Adayların Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmaları gerekiyor. KPSS sınavı sonuçlarına göre kabul edilecek alımlarda en az 60 ve üzeri puan alınması bekleniyor. Emniyet Teşkilatı çocuklarından şehit ve gazi yakınlarından ise aranılan şartlarda bazı değişiklikler bulunuyor. Bu değişikliklere göre P3 puan türünde en az 48 almaları bekleniyor.
 
Başvuruların 8 Nisan ile 22 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilmesi bekleniyor. Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet adresinden yapılacak başvurular için geri sayım başladı.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol