kapat ikonu

Soğan Fiyatları Yakında Düşecek!

soğan fiyatlarının giderek yükselmesi tepkilere neden olmuştu. Bunun ardından vatandaşları sevindiren bir haber geldi. Soğan fiyatlarının düşmesi bekleniyor.

Pazar ve marketlerde son dönemlerde gıda maddeleri arasında en çok tüketilen ürünlerden birisi olan soğanın fiyatları giderek yükselmişti. Bunun ardından vatandaşlar soğan alamadıkları için şikayetlerde bulunmuşlardı. Soğan fiyatlarının alıp başını gitmesinin ardından tüketicileri mutlu edecek bir haber paylaşıldı. Adana'da turfanda soğan hasadına başlandığı belirlendi. Fiyatların hasatların tamamlanmasının ardından neredeyse yarı yarıya düşeceği ifade edildi.
 
Adana'da çok uzun zamandır beklenen turfanda soğan hasatları geçtiğimiz günlerde başladı. Çok uzun zamandır gündemi meşgul eden bir durum soğan fiyatlarının yüksekliğiydi. Bunun ardından üreticiler harekete geçerek soğan hasatlarının başlaması gerektiğini ifade ettiler. Bununla birlikte hasadın tamamlanması sonrasında tartışmalara sebep olacak soğan fiyatlarının düşmesi ve vatandaşların ceplerinin rahatlaması bekleniyor.
 
Soğan Fiyatları Düşecek
 
İki yıldır iklim koşulları, yaşanan sel felaketleri soğan üretiminde yüzde 50 oranında bir verim düşüklüğünün yaşanmasına neden olmuştu. Böyle bir durumda soğan fiyatları iki yıldır hızla yükselmeye başladı. Özellikle umut olan Hatay Reyhanlı ilçesinde soğan hasatlarının beklenenden çok az gerçekleşmesi ve diğer illerde depolara soğanların az miktarda girmesi tartışmaları beraberinde getirmişti.
 
Üreticiler tarafından yapılan açıklamalar çerçevesinde tarla fiyatının 5 ile 6 lira arasında değiştiği öğrenildi. Adana'da soğan hasadının başlaması ile birlikte birkaç gün içerisinde fiyatların market ve pazarlarda da giderek düşeceği konuşuluyor. Fiyatların yarıya düşmesi beklentiler arasında yer alıyor.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol