kapat ikonu

Siyasilerin saldırgan tweetleri silinmeyecek!

Twitter, siyasilerin ya da liderlerin tehdit, taciz ve şiddet içeren tweetlerini silmek yerine etiketli bir uyarı yayınlama güncellemesi yapacak.

Popüler sosyal medya uygulamalarından Twitter tarafından yapılan açıklamaya göre; bundan sonra siyasetçi ve önemli liderlerin, istismar, taciz ve şiddet içeren tehditleri içeren paylaşımları silinmeyecek, bunun yerine uyarı etiketi konulacak.

Tweet silinmeyecek, uyarı etiketi olacak

Uyarı etiketine tıklandığında söz konusu kullanıcının hangi Twitter ilkesini ihlal ettiğine dair bilgilendirme çıkacağı belirtilen açıklamada, bir gönderinin (tweet) tamamıyla silinmesinin kamu çıkarına uymadığına inanıldığı için böyle bir yola gidildiği belirtildi.

Daha önceki paylaşımları kapsamıyor

Uyarı etiketlerinin 100 binden fazla takipçisi olan her hükümet yetkilisi, siyasi aday ve benzeri kişilerin hesabına uygulanacağı ve geçmiş tweetleri kapsamayacağı kaydedildi.

Twitter'ın bu politika değişikliğinin ardından, Amerikan basınında Başkan Donald Trump'ın birçok ülkeye karşı Twitter'dan paylaştığı mesajlarının böyle bir eyleme yol açmış olabileceği yorumları yapıldı ancak, Twitter'dan özellikle tek bir kişinin böyle bir değişikliğe neden olmadığı belirtildi.

Trump’ın tehdit tweetleri tepki çekiyor

ABD Başkanı Donald Trump, Twitter hesabından zaman zaman İran ve Kuzey Kore gibi ülkelere tehditler savurduğu mesajların yanı sıra Müslümanlar ve eski çalışanlarının da aralarında olduğu bazı kişi ve gruplara yönelik hakaret içeren paylaşımlarla tepki çekiyor.

Etiketler
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol