kapat ikonu

Sitelerde Oturanlar Dikkat! Herkesi İlgilendiriyor

Sitelerde oturan herkesi yakından ilgilendiren kuralları göz ardı edildiği zaman yönetimde çeşitli sorunlar yaşanabilir ya da site içerisinde karışıklılar yaşanabilir.

  • Emlak
  • 25 Mart 2019 12:05
Toplu yapılar olarak geçen site sistemi son yıllarda pek çok ev sahibi ve kiracının tercih ettiği emlak sistemi arasında yer alıyor. Ancak site yönetimi konusunda pek çok kişinin bilinçli davranmadığı ve bilinmeyenlerin olduğu öğrenildi. Bilinmeyenlerin olmasından dolayı site kurallarına vakıf olamayan kişiler genellikle çeşitli sorunlarla karşı karşıya kalabiliyorlar.
 
Toplu yapılarda zaman zaman çeşitli sorunlar yaşanabiliyor. Özellikle site kuralları gereği bir yönetimin olması ve ortaya çıkacak sorunlarla ilgilenmesi son derece önemli. Genellikle iki farklı yönetim oluşturuluyor. Bu durum daha kolay idare etmek amacıyla gerçekleştiriliyor. Ancak genellikle iki yönetim karşıt görüşlere ve çeşitli karmaşıklıklara neden oluyor.
 
Toplu Yapı Kuralları
 
Toplu yapılar genellikle bir ya da birden fazla parsel üzerinde kurulabilir. Parsel sayının sınırlaması olmadığı için son derece önemlidir. Ancak tek bir parsel üzerinde kurulmasının ardından toplu yapı kurallarının uygulanmasına karar veriliyor.
 
Toplu yapının bir anlamda onaylı bir yerleşim planı olması gerekiyor. Aksi takdirde bu yapıların yerleşim planına uygun olması ya da uygun hale getirilmesi gerekmektedir.
 
Toplu yapılar için tasarlanan ve kullanılması beklenen ortak kullanım alanları ve sosyal tesislerin yönetim açısından birbirleri ile sürekli bir bağlantı halinde olması son derece önemlidir. Aksi takdirde çeşitli karışıklıklar yaşanabilir.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol