kapat ikonu

Site Aidatı Yüksek Olanlara İyi Haber!

Günümüzde pek çok siteden alınan aidatlar kira bedeline ulaştığı zaman ciddi sorunlar yaşanabiliyor. Bu durumda site sakinlerinin dava açıp itiraz etme hakları bulunuyor.

  • Emlak
  • 26 Mart 2019 16:57
Bazı sitelerde bir kira bedeli kadar alınan yüksek aidatlar pek çok site sakinini olumsuz yönde etkiliyor. Her ay yapılan aidat ödemelerinin bütçelerini çok zorladığını belirten site sakinleri bu durumda ödemeye mecbur olduklarını düşündükleri için ses çıkaramıyorlar. Ancak konu hakkında yeni bir düzenleme yapıldı. Yüksek site aidatlarına site sakinleri tarafından gerekli itirazlar yapılabilecek. Ancak itirazın yapılması ve geçerli görülmesi için her yıl yapılan site toplantılarına düzenli olarak katılmaları gerekiyor.
 
Bazı site yönetimlerinin site sakinlerinin ilgisizliğinden ya da yoğunluğundan faydalandıkları ortaya çıktı. Her yıl düzenlenen ve düzenlenmesi zorunlu olan genel kurul toplantılarında yeterli katılımın ve bilincin olmaması sebebiyle kendi istedikleri kararları aldıkları ancak kararların büyük bir çoğunluğunun ise site sakinlerinin aleyhine olduğu tespit edildi.
 
Site Sakinleri Suistimal Ediliyor
 
Konu hakkında itiraz hakkını kullanmak isteyen site sakinlerinin bir fırsat bulup her yıl düzenlenen genel kurul toplantılarına katılmaları öneriliyor. Böylece kira bedelinde yükseltilen aidatlara ve çıkarılan gereksiz ek masraflara itiraz ederek ödememe hakkınızı saklı tutabilirsiniz.
 
Toplantıya katılmayan ilgisiz kişiler üzerinden sahte vekalet örnekleri düzenledikleri ve böylece genel kurulda çoğunluk oyu alarak ön plana çıktıkları öğrenildi. Kira ücreti gibi aidat alan sitelere böylece tüm masrafları kalem kalem inceleyerek itiraz etme hakkınız bulunuyor. Ancak toplantılara katılmayan ve sorunlarla ilgilenmeyen site sakinleri bu haklardan mahrum kalarak mağdur oluyorlar. Kararlara karşı çıkmaları halinde haklı durumlarda kararın iptaline karşı dava açabilecekler.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol