kapat ikonu

Sistem Arızası Noter İşlemlerini Durdurdu

Geçtiğimiz günlerde İstanbul Emniyetinde yaşanan bir sistem arızası bölgede bulunan noterlerde yapılan işlemleri durma noktasına getirdi.

Geçtiğimiz günlerde İstanbul Emniyetinde yaşanan bir sistem arızası bölgede bulunan noterlerde yapılan işlemleri durma noktasına getirdi.
 
İstanbul'da araç satışı için noterlere akın eden pek çok kişinin eli boş döndüğü öğrenildi Yapılan değerlendirmelerin ardından noterlerde sistemsel bir sorun sebebiyle herhangi bir işlem yapılamadığı tespit edildi.
 
Sorunun asıl kaynağının ise İstanbul Emniyetinde meydana gelen sistemsel bir sorundan dolayı ortaya çıktığı ifade edildi. İki gündür yaşanan sorun sonrasında araç satışı ve pasaport işlemleri gerçekleştirilemiyor. Bu iki günlük süreç içerisinde pek çok vatandaşın büyük mağduriyet yaşadıkları da oraya çıktı. Pasaport işlemlerinin tamamlanamamasından dolayı yurt dışı giriş ve çıkış işlemleri için büyük aksaklıkların yaşandığı ifade edildi.
 
Türkiye Noter Birliği Başkanı sorunların büyümesini engellemek amacıyla konu hakkında açıklama yapma gereği duydu. Sorun yaşanmadığı sürelerde sadece bir günde 25 bin araç satış işlemleri gerçekleştiriliyor. Ancak sorun sebebiyle herhangi bir satış işlemi yapılmadı. Sorunun daha önceki dönemlerde de zaman zaman yaşandığı ve sistemsel bir sorun olduğu için korkulacak bir durum olmadığı ifade edildi. Her zaman yaşanabilecek sorunlar olduğu belirtilirken sorun üzerinde çalışılarak giderildi.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol