kapat ikonu

Şirketler küresel ısınmaya neden oluyorlar

Son dönemlerde çevresel bozuklukların artması ve özellikle küresel ısınmanın gündeme gelmesinin şirketlerle ilgili olduğu tespit edildi.

Son dönemlerde çevresel bozuklukların artması ve özellikle küresel ısınmanın gündeme gelmesinin şirketlerle ilgili olduğu tespit edildi.
 
İnsanların çevreye karşı yeterince duyarlı olmamalarından dolayı çeşitli sorunlar yaşadıkları tespit edilmişti. Tüm bu sorunlar araştırıldığı zaman özellikle küresel ısınma problemi gündeme geliyor. Bu çerçevede sivil toplum kuruluşları tarafından hazırlanan bir rapor karbon gazı salımının küresel ısınma sorununa yol açtığını ifade etti. Karbon gazı salınımı ile birlikte şirketlerin ön plana çıkması çevreye olan zararlarını bir kez daha gündeme getirmeye başladı.
 
Karbon gazı salınımı hakkında yeterli bir araştırma yapıldığı zaman yüzde 71 oranında karbon gazının son dönemlerde şirketler tarafından salgılandığı tespit edildi. Bunun ardından 100 şirketin ön plana çıkarak yapmış oldukları çalışmalar sırasında çevresel faktörlere herhangi bir şekilde dikkat etmedikleri ve duyarlı davranmadıkları belirlenmiş oldu. Sera gazının iklim değişikliğine sebep olduğu tespit edilmişti. Şirketlerin yarısının sera gazı salgıladıkları ve bu süreçte küresel ısınmanın, iklimsel değişikliklerin üzerinde büyük bir katkı sağladıkları tespit edildi. Dünya çapında dev şirketlerin çevresel faktörlere daha çok dikkat etmeleri gerekirken yapılan araştırmalar sonrasında küresel ısınmaya daha çok sebep oldukları ortaya çıkmış oldu.
 
Araştırma şirketleri tarafından yapılan araştırmalar sonrasında şirketlerin sorumsuzca yaptıkları işlemlere devam etmeleri halinde ilerleyen dönemlerde sıcaklıkların 4 derece daha artması ve böylece küresel ısınmanın büyük bir evre geçirmesine neden olabileceği ifade edildi.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol