kapat ikonu

Sınırda Posta Dağıtımı İçin Mesai Devam Ediyor

Edirne sınır kapısında komşu ülkelerden gelen ve giden postaların dağıtımı için haftanın üç günü bir mesai yaşandığı ifade edildi.

Edirne sınır kapısında komşu ülkelerden gelen ve giden postaların dağıtımı için haftanın üç günü bir mesai yaşandığı ifade edildi.
 
Sınır kenti olarak bilinen Edirne'de postacıların haftanın belirli günlerinde yoğun bir mesai içerisine girdiği biliniyor. Bu süreç içerisinde postacıların diğer kentte çalışan meslektaşları ile karşılıklı olarak iletişime geçtikleri ifade edildi.
 
Sınır komşusu olan Yunanistan ve Bulgaristan'dan gelen postaların ya da gönderilmek istenen postaların sınırda postacılar tarafından haftanın üç günü olmak üzere karşılıklı olarak değiştirildiği açıklandı. Gerekli posta işlemleri ve hizmetleri PTT tarafından gerçekleştiriliyor. Gerekli çalışmaların ikili anlaşmalar üzerinden kurallara uygun bir şekilde yürütüldüğü ifade edildi.
 
Alınan postalar gönderilen ülkelerin posta numarasına göre yapılan incelemeler sonrasında ayrılıyor. Ardından gerekli düzenlemeler sonrasında Yunanistan ya da Bulgaristan olmak üzere postalama işlemleri gerçekleştiriliyor. Türkiye'den gönderilen postaların fiyatları türüne ve ağırlığına göre değişiklik gösteriyor. Mektup ve zarflar 100 liradan başlarken ağırlıklar kilo bağına 70 lira olarak belirleniyor. Yapılan değerlendirmelerde posta teslimatında son derece hızlı olunduğu ve sorunsuz hizmet verildiği ifade edildi.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol