kapat ikonu

Şimşek'ten 'trafik sigortasında tavan fiyat' açıklaması

Milyonlarca vatandaş sigorta şirketlerinin 'tavan fiyat' sistemine geçmesini ve yaşadıkları mağduriyetten kurtarılmayı bekliyor. Konuyla ilgili açıklama yapan ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, yıl sonuna kadar trafik sigortasında tavan

Bir televizyon programında gündeme dair kendisine yöneltilen soruları cevaplandıran Mehmet Şimşek, trafik sigortasında tavan fiyat uygulamasıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Başbakan Yardımcısı Şimşek, bu yılın sonuna kadar trafik sigortasındaki bu uygulamanın hayata geçirilmesini planladıklarını söyledi.
 
NTV'de yer alan habere göre, trafik sigortasında tavan fiyat uygulaması hakkında değerlendirme yapan Şimşek,
 
"Sektörlerin fiyatlamasına müdahaleden yana değilim. Yapmamak için epey direndim. Defalarca sektörle bir araya geldik. Türkiye'yi 8 kategoriye böldük. Yıl sonuna kadar düşünüyoruz. Geçici bir tedbir olarak düşünüyoruz. Daha makul bir fiyatlamaya gidileceğini ümit ediyoruz. Sektörün makul bir sermaye getirisi esastır. Siyasi bir perspektifle fiyatlamayı yapmıyoruz. Az kaza yapan veya hiç kaza yapmayanlar ödüllendirilecek. Primlere tavan getirilmesi rehavet getirmesin" dedi.
Star Gündem
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol