kapat ikonu

Simit fiyatları 2 TL oldu

Simit fiyatları 1,75 TL'den 2 TL'ye yükseldi. Zamma neden olarak susam ve un fiyatlarındaki artış gösterildi.

  • Gündem
  • 06 Ocak 2020 17:12
  • Son Güncelleme: 06 Ocak 2020 17:13

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu, simit fiyatlarında güncelleme yaptı. Yapılan zam sonrası 100 gramlık simit fiyatı 1,75 TL’den, 2 TL’ye çıkarıldı.

“YENİ FİYAT 2 TL”

Simit fiyatlarının zamlanmasında susam ile undaki fiyat artışının kaynaklandığını ifade eden simitçi esnafı Veysi Maskan, "Simide zam gelmesi normaldir. 1 lira 75 kuruşken bugünden itibaren 2 lira oldu. İki yıldır bir zam geliyor. Ham maddeye gelen zamlardan kaynaklanıyor. Susama, una gelen zamlar etkili oluyor" dedi.

“VATANDAŞLAR ALIŞACAKTIR”

Simitteki artışın normal olduğunu belirten Ali Yağcı isimli esnaf ise, "Biraz durgunlaştı işler. Vatandaşımız alışacaktır fiyata. Fiyat normal. Fiyat artışının nedeni susam ve undan kaynaklanıyor. Simit en çok kahvaltı saatlerinde ve öğlen aralarında satılıyor. İnsanlar aperatif olarak tüketiyor. En çok da öğrenciler tüketiyor" şeklinde konuştu.

“25 KURUŞ BİZİM İÇİN BÜYÜK PARA”

Simit tiryakisi olduğunu belirten bir vatandaş, "Ben simidin tiryakisiyim. Sabah akşam tüketiyorum. 25 kuruş bizim için büyük bir para. Ancak süreç güzel. Allah bayrağımızı dalgalandırsın, ezanımızı susturmasın. Bizim tek isteğimiz bu" diye konuştu.

Etiketler
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol