kapat ikonu

Simide zam geldi mi?

Türk halkının en sevdiği atıştırmalıklardan birisi olan simide yeniden zam gelmiş olduğu iddiaları tartışma konusu oldu. Bu konuya İstanbul Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği açıklık getirdi.

‘Simide yeniden mi zam geldi?’ sorusu son birkaç gündür özellikle dar gelirli vatandaşın gündemini meşgul ediyor. Türkiye’de her kesimden vatandaşın en sevdiği atıştırmalıklardan biri olan simidin fiyatına yeniden zam gelmiş olduğu iddia ediliyor. Ancak İSTESOB zam gelmediğini ve yakın zamanda böyle bir durumun söz konusu olmayacağını bildirdi. İSTESOB, ‘simide kesinlikle zam yok’ dedi.
 
İSTESOB, simit tarife fiyatlarının en son 2013 yılında düzenlendiğini ve o tarihten bugüne kadar da tariferlerinde bir değişiklik olmadığını duyurdu.“Simide kesinlikle zam yok” ifadesi kullanılan açıklamada, İSTESOB’un 2013’ün ekim ayında yayımladığı ve bugün de geçerli olan tarifeye göre 100 gram simit için tavan fiyatın 1.40 TL olarak belirlenmiş olduğu vurgulandı.
 
İSTESOB bu tarifeye göre simidin 2013 yılından beri 1 TL ve 1.25 TL seviyelerinde satılması gerektiğini kamuoyuna bildirdi.
 
İSTESOB Başkanı Faik Yılmaz, tarifede üst limitin 1.40 lira olduğunu bildirdi. Simit fiyatlarında zam olmadığını ve fiyatların 1 TL ile 1.40 Kuruş arasında satılması gerektiğini de sözlerine ekledi.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol