kapat ikonu

Sigorta şirketlerinden dolu mağdurlarına müjde!

İstanbul'da son zamanlarda etkili olan dolu yağışından olumsuz etkilenen araç sahiplerine sigorta şirketleri tarafından bazı kolaylıklar sağlandı.

İstanbul'da son zamanlarda etkili olan dolu yağışından olumsuz etkilenen araç sahiplerine sigorta şirketleri tarafından bazı kolaylıklar sağlandı.
 
Geçtiğimiz günlerde İstanbul'da etkili olan dolu yağışının pek çok kişiyi olumsuz etkilediği ve maddi olarak ortaya çıkan zararların ise son derece büyük olduğu ifade edilmişti. Tüm bunların ardından özellikle araç sahiplerinin durumdan olumsuz etkiledikleri ve araçlarının büyük bir zarar içerisine girdiği tespit edilmişti. Şiddetli bir şekilde gerçekleşen dolu yağışının ardından arabanın camları patlarken kaputlarında büyük göçükler meydana geldi. Sigorta şirketlerinin bu konuda büyük bir mesai içerisine girdikleri öğrenildi.
 
Yoğunluktan dolayı ortaya çıkan aksamalar düşünüldüğü ve araç sahiplerinin yaşadığı mağduriyetler göz önünde bulunduğu zaman sigorta şirketleri tarafından yeni kararlar verildi. Bu kararlarla birlikte zarar dosyasının açılması için başvuru süresinin 4 gün içerisinde gerçekleştirilmesi gereken dosyasının açılma zorunluluğu olarak ifade edildi. 4 günlük sürede yoğunluktan dolayı herkese hizmet verilemediği öğrenildiği için bu durumda başvuru süresinin değiştirilmesine karar verildi. Alınan kararlar sonrasında başvuru süresinin 2 yıla kadar çıkarıldığı öğrenildi.
 
Doludan aracı zarar gören vatandaşların 2 yıllık süreç içerisinde başvuru yapabilecekleri öğrenildi. Sigorta şirketleri ile yapılan çalışmaların ardından sigortalılar araç sahiplerinin KASKO'larında herhangi bir bozulmanın gerçekleşmeyeceğini ortaya koymuş oldular. Sigortası olmayanlar için devlet tarafından verilecek destek açıklamasının ardından itfaiyelerde oluşan uzun kuyruklarda son derece dikkat çekiyor.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol