kapat ikonu

Sigorta prim ödemeleri 8 ay sonra başladı

Sigorta primleri tanınan bir hak sonrasında 8 ay süreyle ertelenmişti. Bu süreç içerisinde ödemelerin başladığı açıklandı.

Sigorta primleri tanınan bir hak sonrasında 8 ay süreyle ertelenmişti. Bu süreç içerisinde ödemelerin başladığı açıklandı.
 
Ekim ayının hem işverenler hem de işçiler açısından son derece önemli bir yıl olduğu ifade edilmişti. Bu süreç içerisinde ödeme ayı olarak tabir edilecek döneme giriş yapıldığından dolayı pek çok kişiyi ilgilendirdiği açıklandı. Hükümet yılın başında aldığı karar sonrasında sigorta primlerinin ödeme sürelerini 8 ay boyunca ertelemişti. Bu erteleme sonrasında ödeme zamanının geldiği hatırlatılmış oldu.
 
Ödemelerin ertelenmelerinin ardından herhangi bir faiz ödemesinin yapılmayacağı özellikle belirtildi. Şimdilerde ödeme yapacak olan kişilerin faiz ödemeyecekleri biliniyor. Gecikme zammının da alınmayacağı belirtildiğinden dolayı verilen destek ve teşviklerin hala devam ettiği açıkça görülüyor.
 
Erteleme kararının ardından binlerce işverenin uzun bir dönem ekonomik açıdan rahatladıkları ifade edildi. Ancak erteleme sonrasında ödemelerin eksiksiz bir şekilde yapılması gerekiyor. Aksi takdirde ödeme yapmayan kişilerin verilecek yeni teşviklerden bir daha yararlanmaları engellenecek. Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından da borçlar hakkında yasal takip sürecinin başlatılması planlanıyor.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol