kapat ikonu

Sıcaklar Şile Esnafını Sevindirdi!

Sıcak havaların artması ile birlikte İstanbul'da yaşayan vatandaşlar bunaldılar. Durumu değerlendirmek için şile'ye giderek serinlemek istediler.

Sıcak havaların artması ile birlikte İstanbul'da yaşayan vatandaşlar bunaldılar. Durumu değerlendirmek için şile'ye giderek serinlemek istediler.
 
Yaz aylarının gelmesi sıcak havaların giderek artmasını sağladı. Sıcak havaların artması ile birlikte son dönemlerde gün içerisinde vatandaşların son derece bunaldıkları ve zor anlar yaşadıkları tespit edilmişti. Afrika sıcaklıkları pek çok kişinin gün içerisinde zor anlar yaşamalarına neden oldu. İstanbul'da çalışanlar için son dönemlerde günübirlik gezintiler sıcak havalarda kurtulmak açısından bir çözüm yolu olarak değerlendirdi. Sıcakları fırsat bilen vatandaşlar Şile'ye akın etmeye ve denize girerek serinlemenin yollarını aramaya başladılar.
 
Aşırı sıcaklar nedeniyle Şile'de bulunan plajlar insan kalabalığı ile doldu. Bugün yapılan değerlendirmeler sonrasında serinlemek isteyen vatandaşların akınına uğrayan bölgeye 1 milyon araç girişinin yapıldığı öğrenildi. Trafik yoğunluğu sebebiyle yollarda uzun kuyrukların oluştuğu ve tatilcilerin uzun süre bekledikleri belirlendi. İlçenin giriş ve çıkış noktalarında saatler süren trafik yoğunluklarının yaşanması zaman zaman sinirlerin gerilmesine neden oldu. Ancak akşama doğru tatilcilerin bölgeden ayrılırken sahil kenarlarını çöp içerisinde bırakması sahil güvenlik çalışanlarının tepki göstermesine neden oldu.
 
Şile'de bugün itibari ile artan yoğunluk bölgede çalışan esnafları sevindirdi. Yüzleri gülen esnafların durumdan son derece memnun oldukları öğrenildi. Satışlar artarken ilçenin reklamı da yapılmış oldu. Bölgede yaşayan vatandaşların durumdan son derece memnun oldukları ve yaşanan yoğunluğun maddi açıdan ilçenin gelişimine katkı sağladığı öğrenildi.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol